Pozostałe podkategorie

Pozycjonowanie – sposób, by być zawsze na bieżąco

SEO, czyli optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych to prosty termin obejmujący mnóstwo technik i metod, których celem jest sprowadzanie ruchu na Twoją stronę internetową. Możemy rozróżnić dwa typy SEO. Onsite SEO, który oznacza wszystko, co dzieje się na Państwa stronie jako takiej. W jej skład wchodzi odpowiedni dobór treści, obrazków, responsywność strony, a nawet sam jej wygląd. Z kolei Offsite SEO zwane także marketingiem przychodzącym oznacza filmy, linki oraz kampanie w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube, Twitter, LinkedIn, które przyciągają innych do Państwa strony. Oba sposoby to skuteczne techniki na pozycjonowanie stron w Elblągu.

Darmowa wycena pozycjonowania!

 

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli już mają stronę, automatycznie stanie się ona widoczna dla mnóstwa odbiorców i zacznie zdobywać klientów. Niestety nic bardziej mylnego. Można mieć najlepszą stronę na świecie, pełną ciekawych usług i produktów, ale jaki z tego pożytek, jeśli nikt nie wie o jej istnieniu? Nikt nie trafi na taką stronę przez przypadek. Nie można na to liczyć, jeśli nie podejmie się konkretnych działań, aby zadbać o skuteczne SEO. Działania związane z pozycjonowaniem stron w Internecie wymagają konkretnych i przemyślanych decyzji oraz dobrze skonstruowanej strategii. Im wyżej są Państwo w wynikach wyszukiwania, tym lepiej.

Podjęcie solidnych działań w zakresie SEO to niezbędny krok dla wszystkich tych, którzy nie chcą, by ich firmy straciły szanse na równą rywalizację z konkurentami. Obecnie bowiem coraz więcej klientów poszukuje w sieci informacji na temat produktów i usług oraz możliwości ich zamówienia bezpośrednio przez stronę internetową.

Inwestując w pozycjonowanie stron znacznie zwiększa się liczbę odwiedzin ze strony osób zainteresowanych daną dziedziną oraz – co za tym idzie – rozpoznawalność swojej marki. Spada odsetek firm, które w ogóle nie posiadają witryny w sieci lub które traktują tę kwestię marginalnie. W kolejnych latach ich znaczenie na rynku może drastycznie zmaleć, co część z nich postawi nawet przed widmem bankructwa.

SEO kiedyś było łatwe

Za „dawnych czasów” jedną z najpopularniejszych i skutecznych technik SEO było jak najczęstsze powtarzanie danych słów kluczowych. Samo wrzucenie kilku pogrubionych słów kluczowych w średniej jakości tekst już dawało wysoki ranking. Jednak technologia oraz postęp w rozwoju algorytmów wyszukiwania sprawił, że wszystko jest już dzisiaj bardziej zaawansowane.

Obecnie w grę wchodzi mnóstwo technicznych zagadnień, które trzeba wziąć pod uwagę, aby zadbać o pozycjonowanie strony w Google. W Mayko mamy techniczną wiedzę oraz doświadczenie, dzięki którym dostosujemy Państwa stronę do wymogów Google tak, aby jej pozycjonowanie w Elblągu było jak najbardziej skuteczne.

Warto podkreślić, jak bardzo ważna jest optymalizacja pod kątem technicznym w celu lepszego pozycjonowania w Google. W jej skład wchodzi odpowiedni projekt stron, odnośników oraz nawigacji na stronie. Dobrze zaprojektowana strona pod kątem technicznym jest nagradzana przez silniki wyszukiwania. Nasz audyt, który wykaże potencjalne nieścisłości, pomoże Państwu zrealizować te cele.

Aby Google spojrzał przychylnym okiem na Państwa stronę, dodatkowo przeanalizujemy takie rzeczy jak:

 • treści,
 • tagi,
 • nagłówki,
 • dobór odpowiednich słów kluczowych,
 • responsywność,
 • bezpieczeństwo.

Google jest królem

Google jest niewątpliwym liderem na rynku wyszukiwarek internetowych. Oczywiście istnieją takie wyszukiwarki jak Bing, Baidu czy Yahoo, ale stanowią one łącznie jedynie 10% wszystkich wyszukiwań w skali świata. Biorąc pod uwagę tę statystykę, jedynym wyjściem jest zadbanie o pozycjonowanie strony w Google. Dlatego każdy w Mayko jest na bieżąco z wytycznymi od Google, aby dostarczyć Państwu usług najwyższej jakości.

Przystępne i jakościowe usługi

Pracujemy z różnymi firmami, oferując usługi pozycjonowania stron w Elblągu. Mamy doświadczenie w zyskiwaniu jakościowego ruchu organicznego dla naszych klientów. Rozumiemy, że koszt jest dla Państwa ważnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji, z jakiej firmy usług skorzystać. Jesteśmy dumni z tego, że potrafimy dostarczać prawdziwych rezultatów w przystępnej cenie.

Pozycjonowanie stron internetowych to szansa na zyskanie wysokich miejsc w naturalnych wynikach wyszukiwania, a te z kolei są preferowane przez internautów. Mało który użytkownik zagląda bowiem na dalsze strony, przez co nie ma na nich tak wielu wizyt.

Organiczne SEO to najlepszy sposób, aby wznieść się na szczyt wyników wyszukiwania. Wiele ludzi pomija nawet i płatne reklamy wyświetlające się na szczycie wyszukiwania i kieruje się do wyników organicznych.

Zamów wycenę pozycjonowania dla swojej witryny – specjalista przygotuje propozycję dopasowaną do Twoich aktualnych potrzeb i możliwości.

Pozycjonowanie w Elblągu – na co warto zwrócić uwagę?

Zastanawiając się nad aspektami, które są ważne w perspektywie pozycjonowania stron internetowych w Elblągu, warto zwrócić uwagę na ich responsywność. W dobie dostępności kilku różnych rodzajów urządzeń, z których użytkownicy korzystają naprzemiennie, jest to niezbędne. Potencjalni klienci muszą mieć tak samo dobry dostęp do strony, niezależnie od tego, z którego sprzętu aktualnie korzystają. Pozycjonowanie stron www w Elblągu opierać się będzie również o staranny dobór słów i fraz kluczowych. To właśnie te hasła internauci wpisują w okienko wyszukiwarki, licząc, że odnajdą satysfakcjonującą ich ofertę. Pomożemy Państwu dotrzeć do tych zainteresowanych osób szybciej od Państwa konkurencji.

Duże znaczenie ma także optymalizacja pod jasno określone słowa kluczowe. Jest to bardzo ważny czynnik, jeśli zależy Państwu na pozycjonowaniu w Elblągu. Aby dotrzeć do lokalnych klientów, należy ustalić, jakie frazy wpisują oni w Google, aby móc ich następnie skierować na Państwa stronę. W Mayko właśnie tym m.in. się zajmujemy.

W końcu ruch to kluczowy element obecności Państwa strony w sieci. Więcej jakościowego ruchu bezpośrednio przekłada się na większe zyski oraz większą rozpoznawalność Państwa firmy. Ponadto zadbanie o wysokiej jakości pozycjonowanie stron to inwestycja na przyszłość – dobrze wypozycjonowana strona będzie zarabiała na siebie przez kolejne lata. Dodatkowo samo regularne utrzymywanie wysokiej pozycji w Google przez dłuższy czas jest znakiem dla algorytmów wyszukiwania, że dana strona zasługuje na jeszcze wyższą pozycję ze względu na swoją reputację.

Oczywiście nie jest to łatwym zadaniem. Jednak dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych można zmniejszyć także koszt pozycjonowania stron w Google. Dobierając frazy, które mają szansę przyciągnąć ruch, a jednocześnie nie są bardzo konkurencyjne, osiągamy optymalne działanie.

Warto wspomnieć, że wartość konkretnych słów kluczowych może po jakimś czasie się zmienić. Właśnie dlatego warto nawiązać regularną współpracę z firmą SEO, która zapewni Państwu długotrwałe wsparcie oraz rezultaty.

Działania SEO w Elblągu zlecone agencji interaktywnej mayko.pl, będą wykonywane w uczciwy sposób, a więc bez ryzyka nałożenia kary przez Google. Warto o tym pamiętać, gdyż powierzenie zadania pozycjonowania swoich stron podmiotom, które nie postępują etycznie, może skutkować nawet całkowitym usunięciem z wyników wyszukiwania. Dziś proces ten jest obwarowany licznymi regułami, które trzeba przestrzegać, by myśleć o długofalowym sukcesie.

Wspomniane tutaj nieetyczne praktyki to tzw. black hat SEO. Polegają one na kupowaniu niskiej jakości linków, tworzeniu mnóstwa słabej jakości contentu, który jest pisany jedynie z myślą o słowach kluczowych, a nie użytkownikach. Mayko korzysta jedynie z etycznych metod, które są zgodne z wytycznymi Google. Naszym celem jest dostarczanie takich usług pozycjonowania stron internetowych, aby zapewnić Państwu długofalowe skutki. Ciężko pracujemy nad tym, aby dać Państwo najwyższe pozycje w Google.

Skuteczne pozycjonowanie w Elblągu warto – poza działaniami w obrębie witryny – wzbogacić również o prowadzenie firmowego bloga lub kont na portalach społecznościowych. Dostarcza się w ten sposób więcej ciekawych treści swoim klientom, a także skłania ich do częstszych odwiedzin. To z kolei sprzyja wytwarzaniu poczucia więzi z daną firmą/marką.

Prowadząc dla Państwa pozycjonowanie strony w Elblągu, możemy również pomóc wykorzystać efektywnie szereg przydatnych narzędzi od Google, m.in. AdWords oraz Zakupy. Systemy te są przydatne do sprowadzania na stronę osób zainteresowanych złożeniem zamówienia i mogą dobrze uzupełniać efekty uzyskane wskutek wzrostu pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Kilka często zadawanych pytań

Skoro moja firma działa lokalnie i moi klienci znajdują się stosunkowo niedaleko, to czy potrzebuję obecności w sieci?

To bardzo dobre pytanie. Warto spojrzeć na to, co robi konkurencja. Czy także jest obecna w sieci? Jeśli tak, to na pewno nikt nie chciałby zostać w tyle. Ponadto, jeśli Państwa usługi czy produkty można z powodzeniem zamówić i dostarczyć poprzez stronę internetową, to na pewno takie usprawnienie działania firmy się opłaca.

Czy możecie zagwarantować pierwsze miejsce w rankingach wyszukiwania?

Choć nie jest możliwe przeanalizowanie każdego kroku i metod działań Państwa konkurencji, mamy umiejętności, dzięki którym Państwa strona może wznieść się tak wysoko, jak to możliwe. Większość stron jest znajdowana w sposób organiczny, na który wpływ ma mnóstwo czynników. Oferując Państwu usługi pozycjonowania stron w Elblągu, dążymy do znalezienia takich słów kluczowych, które przyciągną jak najwięcej osób. Jednak nie istnieje jedna, jedyna metoda, która zagwarantuje pierwsze miejsce w Google. Algorytmy wyszukiwania działają na bardzo zaawansowanym poziomie i biorą pod wagę mnóstwo czynników, nad którymi często nie ma się kontroli. Wręcz przeciwnie – jeśli ktoś gwarantuje Państwu pierwsze miejsce w Google, jest to sygnał ostrzegawczy. Taka firma lub freelancer zapewne może na krótko wynieść Państwa stronę bardzo wysoko, jednak zapewne ma to miejsce poprzez używanie wspomnianych już wcześniej nieetycznych metod SEO. Nawet jeśli zadziałają, to tak „wypozycjonowana” strona szybko może zostać ukarana banem. Na pewno nie jest to dobra droga do pozycjonowania stron w Google.

Jak SEO ma się do tradycyjnych form marketingu?

Dobrze wykonane SEO może tak naprawdę zredukować Państwa środki wydawane na marketing. Oczywiście trzeba uwzględnić koszty aktualizacji strony, biorąc pod uwagę najnowsze zmiany w algorytmach wyszukiwania. SEO to ciągły proces, który nie można sprowadzić do jednej kampanii albo zmiany algorytmu. Jest to ciągle zmieniająca się branża, w której dążymy do zachowania balansu między zdobywaniem jak największego ruchu na Państwa stronę a dostosowywaniem się do wytycznych Google.

Czy Google może mieć coś przeciwko korzystaniu z usług firmy SEO?

Po pierwsze, Google nie chce, abyś korzystał z metod, które są wbrew jego wytycznym. Są to inaczej wspomniane techniki black hat SEO jak „upychanie” słów kluczowych, czy słabej jakości linki. Takie techniki oszukują zarówno Google, jak i użytkowników, kierując ich na strony, które nie zasługują na to, by być odwiedzane. Jest to wbrew całej misji Google, które postawiło sobie za cel dostarczanie jak najlepszych rezultatów dla użytkowników tej wyszukiwarki. Jak się okazuje, nawet i samo Google wspomina o wartości skorzystania z usług firmy SEO, ale zaznacza, że musi się ona cieszyć dobrą reputacją.

Jeśli już uda mi się zdobyć wysoką pozycję, to czy mogę dać sobie spokój z SEO?

Jeśli dzięki naszym usługom pozycjonowania stron w Elblągu, uda się Państwa stronie wznieść na upragnione wysokie pozycje, będziemy się z tego bardzo cieszyć. Jednak warto zaznaczyć, że SEO ciągle się zmienia, a każda firma musi dotrzymać kroku tym zmianom. W Mayko mamy umiejętności, doświadczenie, wiedzę oraz zadowolonych klientów – wszystko to dowodzi, że potrafimy zadbać o dobry ranking nie tylko teraz, ale także w przyszłości.

Ile kosztują takie usługi?

Pytanie o to, ile wynosi koszt pozycjonowania stron internetowych, jest bardzo często spotykane. Często odpowiedzią jest „to zależy”. Koszt zawsze zależy od klienta oraz jego potrzeb. Pracujemy z różnymi przedsiębiorstwami, które mają odmienne potrzeby, wymagania, cele oraz budżet. Oto kilka z czynników, które bierzemy pod uwagę, dokonując wyceny:

 • Jak duża jest strona?
 • Jak konkurencyjna jest nisza, w której działa Państwa firma?
 • Jaka jest aktualna pozycja Państwa strony w odniesieniu do danych słów kluczowych?
 • Na ile słów kluczowych chcą się Państwo pozycjonować?
 • Jak bardzo, ogólnie rzecz biorąc, jest aktywna Państwa firma w sieci?
 • Na jakich wynikach i pozycjach Państwu zależy?
 • Jaki jest państwa udział w content marketingu, mediach społecznościowych, czy też e-mail marketingu?

Pozycjonowanie – oferta konkretnie dla Twojej firmy

Mayko oferuje usługi pozycjonowania lokalnego, dostosowane do konkretnej lokalizacji geograficznej Państwa firmy. Zadbamy o dobrej jakości linki oraz dostosowanie innych sygnałów, które mają największe znaczenie dla Państwa firmy. Używamy strategii, które pozwolą Państwa stronie organicznie przyciągnąć kolejnych klientów, dzięki którym Państwa firma będzie wzrastać. Wkładamy wiele wysiłku w pozycjonowanie stron w Elblągu. Regularnie sprawdzamy źródła ruchu oraz dostosowujemy nasze działania względem najnowszych danych.

Po złożeniu zapytania przez formularz otrzymają Państwo indywidualną wycenę, przygotowaną specjalnie dla danej witryny. Takie podejście do usług wywodzi się z naszego wieloletniego doświadczenia w skomplikowanej dziedzinie, jaką jest pozycjonowanie. Cena abonamentów opłacanych przez naszych klientów jest bowiem mocno zróżnicowana, a zależy ona m.in. od poziomu rozbudowania witryny, konkurencyjności danych słów i fraz kluczowych czy dostępnego budżetu na Google AdWords.

Dotychczasowy stopień zgodności strony z aktualnymi standardami również mocno wpływa na pozycjonowanie. Cennik obejmuje bowiem jej audyt oraz udzielenie sugestii poprawek w kodzie źródłowym, jeżeli wychwycimy w nim błędy. Mało która strona jest wolna od niedoskonałości, bowiem właściciele wyszukiwarki co jakiś czas zmieniają algorytmy wpływające na pozycje poszczególnych stron. Nasi specjaliści pozostają na bieżąco z tego typu nowinkami, dostarczając klientom zawsze najświeższe rozwiązania.

Wybór metod link-buildingu również w dużej mierze determinuje cenę za pozycjonowanie. Koszt krótkich publikacji na mało uczęszczanych stronach będzie dużo niższy niż publikacja obszernego, fachowego artykułu w poczytnych serwisach – zwłaszcza jeżeli odnośnik do niego będzie się znajdował na stronie głównej takiej witryny i zachęci mnóstwo osób do lektury.

We współpracy z naszą agencją obowiązuje 1-miesięczny okres wypowiedzenia. Oznacza to, że w razie niezadowolenia z naszych usług można w prosty sposób się pożegnać. To zarówno elastyczne rozwiązanie dla naszych klientów, jak i motywacja dla nas. Chcemy stale podnosić standard z miesiąca na miesiąc, a nie „łapać” klientów na długotrwałe umowy, od których ciężko byłoby im się później uwolnić bez strat finansowych.

Czego szukają w Google mieszkańcy Elbląga? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
kino elbląg1 900
mieszkania elbląg1 000
dentysta elbląg480
ortodonta elbląg390
żłobek elbląg260
radca prawny elbląg170
sklep komputerowy elbląg170
pokoje do wynajęcia elbląg170
salon fryzjerski elbląg140
pomoc drogowa elbląg140

Sprawdź pozostałe miasta z województwa warmińsko-mazurskiego!

Skontaktuj się z nami