Pozostałe podkategorie

Rola pozycjonowania w firmie XXI wieku

Dobrze pomyślany plan marketingowy dla firmy nie powinien pomijać takiego zagadnienia, jak pozycjonowanie stron www. Dzięki temu zabiegowi można wiele zyskać. Dobre miejsca w wynikach wyszukiwania są bowiem obecnie jedną z podstawowych rzeczy, na które zwracają uwagę potencjalni klienci. Często nawet nie zdają sobie oni sprawy z tego, że wybierają pierwsze 3 bądź 5 firm z Google, pomijając całkowicie te, które usytuowane są na niższych pozycjach.

Pozycjonowanie wymaga opracowania pewnej strategii i jej konsekwentnego wdrażania, dlatego nie jest to zajęcie, które można wykonywać „z doskoku”. Warto pomyśleć nad zleceniem planu działań w zakresie SEO wyspecjalizowanej agencji, która będzie na bieżąco obserwować efekty i raportować postępy.

Jeżeli chcesz poszerzyć grono klientów, dotrzeć do nowej grupy docelowej i zwiększyć swoje zyski, zamów indywidualną ofertę na pozycjonowanie stron internetowych. W dobie mocno konkurencyjnego rynku taka inwestycja może okazać się wysoce opłacalna. W krótkim czasie zobaczysz, że zainteresowanych klientów jest więcej niż kiedykolwiek, a liczba składanych przez nich zamówień osiąga bardzo atrakcyjny pułap.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Pozycjonowanie strony w Jeleniej Górze – podstawowe informacje

Otrzymując od klienta zapytanie w sprawie pozycjonowania stron internetowych w Jeleniej Górze zaczynamy przede wszystkim od wykonania audytu SEO. Pozwala on określić, na jakim etapie obecnie znajduje się witryna oraz czy dużo jej brakuje do zajmowania czołowych miejsc w wynikach wyszukiwania. Od tego zależy kształt, jaki przyjmie późniejszy link-building. Proces ten oznacza zdobywanie poza serwisem linków prowadzących do niego. Ważne by pochodziły one z odpowiednich stron. Efekty tego typu działań SEO w Jeleniej Górze pokazujemy każdemu z klientów w comiesięcznym raporcie. Korzystne zmiany najlepiej widać na wykresach z wielu miesięcy, m.in. takich jak w studium przypadku, opublikowanym na naszym blogu.

Zanim jednak będzie można zaobserwować tak duże postępy, należy pamiętać o absolutnych podstawach, np. takich jak responsywność witryny. Wpływ na efekty pozycjonowania w Jeleniej Górze będzie miało m.in. to, czy strona wyświetla się tak samo czytelnie i jest jednakowo funkcjonalna na wszystkich popularnych urządzeniach. W ostatnich latach Google zwraca na to szczególną uwagę. Nie do przecenienia jest również odpowiednie dobranie słów i fraz kluczowych. Dzięki temu można trafić precyzyjnie w oczekiwania internautów i zaoferować im dokładnie takie produkty bądź usługi, jakich oczekują. To ważny element, którego nigdy nie pomijamy podczas pozycjonowania stron www w Jeleniej Górze.

Inną istotną kwestią jest przestrzeganie reguł i wytycznych, które wyszukiwarka Google wyznacza społeczności. Jest to o tyle ważne, że w innym wypadku można narazić się na spadek o wiele miejsc, a odrabianie takiej straty może trwać miesiącami. Oferując klientom swoje usługi gwarantujemy, że na stronę nie zostanie nałożony filtr od Google. To podstawa skutecznego pozycjonowania w Jeleniej Górze, bez której nie ma sensu w ogóle rozpoczynać całego procesu.

Ile płaci się za pozycjonowanie? Oferta dopasowana do Twoich możliwości

Istotny wpływ na koszty usługi ma konkurencja w branży, w której się działa. To ona w dużej mierze determinuje strategię, jaką należy obrać, rozpoczynając pozycjonowanie. Cena będzie więc mocno uzależniona od tego czynnika. Walka z kilkoma niewielkimi przedsiębiorstwami będzie znacznie łatwiejsza niż z wieloma firmami, wśród których znajdują się również podmioty posiadające ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku.

Branża klienta także ma duże znaczenie dla ostatecznej wartości umowy na pozycjonowanie. Cennik uwzględnia bowiem liczbę ważnych słów i fraz kluczowych – im jest ich więcej, tym więcej pracy. Nie wprowadzamy limitu tejże liczby, ale żeby pozycjonować np. sklep z setkami produktów, musimy włożyć zdecydowanie więcej wysilku niż w przypadku biznesów, które opierają się na 2-3 podstawowych frazach.

Ze względu na to, że podstawą całego procesu jest publikacja wartościowych tekstów zarówno na własnej stronie, jak i na zewnętrznych serwisach, trzeba zwrócić uwagę także na stopień fachowości branży, w której się działa. Jeżeli jest to dziedzina ściśle techniczna, w której produkt lub usługa posiada liczne parametry, to trzeba będzie zapłacić też nieco więcej za pozycjonowanie. Koszt usługi będzie w tym przypadku droższy niż np. dla pizzerii z dowozem czy kwiaciarni.

Co ważne, współpracę z naszą firmą można przerwać w dowolnym momencie, z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Choć charakter naszych usług zakłada długofalowość, a efektów pozycjonowania nie da się w pełni ujrzeć np. po 2 tygodniach, to zostawiamy klientom „furtkę”, dzięki której mogą oni obniżyć swoje koszty stałe np. w razie gorszej koniunktury lub różnych nagłych, nieprzewidzianych ewentualności. Choć gdy już się zaczęło, nie warto przerywać tego procesu!

Czego szukają w Google mieszkańcy Jeleniej Góry? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
hotel jelenia góra 1 900
fryzjer jelenia góra 1 000
mieszkania jelenia góra 1 000
mieszkania na sprzedaż jelenia góra 720
biuro nieruchomości jelenia góra 480
biuro rachunkowe jelenia góra 480
przychodnia jelenia góra 320
żłobek jelenia góra 260
ortodonta jelenia góra 260
salon fryzjerski jelenia góra 210

Sprawdź pozostałe miasta z województwa dolnośląskiego!

Skontaktuj się z nami