Pozostałe podkategorie

Jak pozycjonowanie wpływa na obroty firmy?

Pozycjonowanie stron internetowych to obecnie podstawowa kwestia, o której nie można zapominać w żadnej działalności, niezależnie od branży i zakresu terytorialnego. Coraz częściej bowiem zainteresowani klienci poszukują informacji za pośrednictwem telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa.

Skuteczne pozycjonowanie stron www sprawia, że można szybciej dotrzeć do odbiorców, m.in. poprzez wyświetlanie danej witryny na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Skutkuje to wzrostem liczby odwiedzin i składanych zamówień – na stronę trafiają bowiem osoby autentycznie zainteresowane oferowaną usługą lub produktami.

Pozycjonowanie zawsze musi być poprowadzone według spójnej strategii. Bardziej należy spojrzeć na nie jak na proces niż na jednorazowy zabieg. Historia domeny czy dotychczas podejmowane działania mają silny wpływ na „pozycję wyjściową” serwisu. Podjęcie działań warto poprzedzić solidnym audytem SEO, podczas którego okaże się, jakie są mocne i słabe strony posiadanej witryny.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Skuteczne pozycjonowanie w Kielcach – jak wpływa na notowania na lokalnym rynku?

Sprawnie prowadzone pozycjonowanie stron internetowych w Kielcach, które są dużym ośrodkiem i jednocześnie stolicą województwa, to okazja na dotarcie do wielu tysięcy klientów z każdego zakątka świętokrzyskiego. Niezbędny jednak jest w tym celu dobór takich słów kluczowych, które zapewnią powodzenie w danej branży.

Pozycjonowanie stron www w Kielcach jest ściśle uzależnione od dokładnego zasięgu terytorialnego firmy. Czy oferuje ona swoje usługi „na miejscu” czy też jej pracownicy/przedstawiciele działają w terenie i dojeżdżają do klientów? Zaplanowanie kompleksowej strategii obecności w sieci to rzecz, od której specjaliści mayko.pl rozpoczynają cały proces – bez chaotycznych prób i z jasno określonym na początku celem.

Jednym z pierwszych kroków zazwyczaj jest optymalizacja witryny pod kątem SEO. W Kielcach wiele firmowych serwisów nie jest wolnych od błędów w tym zakresie. Nasi specjaliści zwracają uwagę m.in. na budowę adresów, nagłówki H, meta-tagi, mapę strony, plik robots.txt czy walidację W3C. Od naprawienia ewentualnych błędów na tym polu rozpoczyna się skuteczne pozycjonowanie strony. Kielce nie są jednak odosobnionym przypadkiem, w całej Polsce wiele witryn internetowych przygotowano w taki sposób, że sama ich struktura „utrudnia” sprawne indeksowanie przez silnik wyszukiwarki.

Co przyniesie pozycjonowanie w Kielcach, prowadzone we współpracy z mayko.pl? Z pewnością dla każdego klienta odpowiedź będzie inna, ponieważ przed podjęciem jakichkolwiek działań zawsze opracowujemy indywidualny plan. Założenia w nim zawarte różnią się w zależności od poziomu konkurencji, a także np. od sezonowości branży, w której nasz klient działa. Na podstawie tych i kilku innych czynników ustalamy oczekiwany wzrost ruchu na witrynach czy poprawienie pozycji w wyszukiwarce.

Ile trzeba przeznaczyć na dobre pozycjonowanie – oferta dla każdej firmy

Ze względu na obecność wielu czynników, wpływających na kształt usługi, jaką jest pozycjonowanie, cena dla każdego z klientów jest różna. Niewielka, lokalna firma usługowa konkuruje ze znacznie mniejszą liczbą podmiotów niż ogólnopolski koncern, działający w mocno obłożonej branży. Ten aspekt w bardzo mocnym stopniu wpływa na koszty całego procesu.

Obrana długofalowa strategia również mocno wpływa na wysokość faktur za pozycjonowanie. Cennik może obejmować zarówno tzw. „marketing szeptany”, jak i zakup fachowych publikacji w zewnętrznych serwisach. Nie sposób porównać te dwa sposoby działania, natomiast warto dobrać metody adekwatnie do zakładanych celów.

Zazwyczaj audyt SEO i optymalizacja witryny są pierwszymi krokami, od których rozpoczyna się pozycjonowanie. Koszt tych zabiegów uzależniony jest od tego, w jakiej kondycji znajdowała się dotychczas firmowa witryna. Ewentualne zaniedbania w tej kwestii skutkują niskimi pozycjami w wyszukiwarce – prawidłowe indeksowanie strony jest bowiem utrudnione, gdy np. nie wykorzystuje się na niej nagłówków H, jej struktura jest niewłaściwa, nie ma pliku robots.txt itp. Wszystkie te błędy musi wskazać i opisać wykwalifikowany specjalista.

Współpraca z Mayko.pl od początku do końca opiera się na jasnych zasadach i odbywa się bez ograniczania liczby słów kluczowych. Proponujemy klientom zawarcie umowy z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, nie wiążąc obu stron na rok czy dwa, jak to się zdarza u przedstawicieli konkurencji. Efekty dotychczasowych prac pokazujemy w comiesięcznych raportach, z których można się dowiedzieć, w jakim kierunku zmierza proces, jaki jest ruch na stronie i które frazy bądź słowa kluczowe „podniosły się”.

Czego szukają w Google mieszkańcy Kielc? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
mieszkania kielce 4 400
mieszkania do wynajęcia kielce 4 400
fryzjer kielce 3 600
fotograf kielce 2 400
wulkanizacja kielce 1 600
domy na sprzedaż kielce 1 600
pokoje do wynajęcia kielce 1 300
meble kielce 1 000
ortodonta kielce 1 000
adwokat kielce 880

Sprawdź pozostałe miasta z województwa świętokrzyskiego!

Skontaktuj się z nami