Pozostałe podkategorie

Skuteczne pozycjonowanie a wzrost obrotów

Długotrwałe pozycjonowanie stron internetowych staje się powoli kluczową strategią pozyskiwania klientów w działalności usługowej oraz handlowej. Wiele firm znacznie ogranicza budżet na reklamy za pośrednictwem billboardów, ulotek, lokalnej prasy itp. Okazuje się bowiem, że promowanie swoich produktów i usług w Internecie umożliwia znacznie skuteczniejsze dotarcie do docelowej grupy klientów.

Niezależnie od skali prowadzonej działalności – czy jest to firma ogólnokrajowa, czy lokalna – pozycjonowanie stron www przynosi skutek w postaci wzrostu rozpoznawalności marki, zwiększenia ruchu na stronach internetowych i rosnącej liczby zamówień od zainteresowanych klientów.

Podejmowane działania w zakresie SEO warto poprzedzić audytem, który pozwoli poznać mocne i słabe strony posiadanej witryny. Wiedząc, czy wyszukiwarka właściwie ją „widzi” i „czyta” można zaplanować dalsze kroki – ustawić właściwe przekierowania, przygotować komendy w pliku robots.txt, zadbać o właściwe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych czy wygenerować odpowiednią mapę strony.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Skuteczne pozycjonowanie w Opolu – jak pomaga na lokalnym rynku

Na strategię pozycjonowania stron internetowych w Opolu, podobnie zresztą jak w każdej innej okolicy, duży wpływ ma popularność fraz kluczowych dla danej branży. Hasła, które klienci wpisują w pole wyszukiwarki, to podstawowy sposób docierania do pożądanych treści. Wysokie miejsce w wynikach stanowi niemal gwarancję powodzenia firmy. W mayko.pl nie wprowadzamy ograniczeń na liczbę kluczowych fraz.

Sposób prowadzenia pozycjonowania w Opolu jest zdeterminowany także przez zasięg terytorialny przedsiębiorstwa i to, czy świadczy ono usługi „na miejscu” czy jego pracownicy dojeżdżają do domu lub firmy klienta. W jednym i drugim przypadku warto zadbać o profil w Google+, który pozwala użytkownikom zobaczyć adres w Mapach Google.

Pozycjonowanie stron www w Opolu za pośrednictwem mayko.pl to gwarancja stosowania jedynie sprawdzonych, uznanych metod. Stosowanie się do ogólnych wytycznych w tym zakresie daje gwarancję, że pozycjonowana witryna nigdy nie trafi na żadną „czarną listę” i nie zostanie wykluczona z wyników wyszukiwania.

Na początku strategii działania (dla każdego z klientów jest ona indywidualnie opracowywana) zawsze znajduje się optymalizacja witryny pod kątem SEO. W Opolu działa wiele firmowych serwisów, które mają niepoprawnie stworzone meta-tagi, nagłówki czy przekierowania. Dbając m.in. o te parametry można w szybki sposób zapewnić sobie przewagę nad konkurencją.

Pozycjonowania strony w Opolu nie należy jednak traktować jako jednorazowy zabieg. Bardziej jest ono procesem, dlatego każdy z klientów mayko.pl co miesiąc otrzymuje szczegółowy raport, w którym opisane są podjęte działania i ich skutki. Dotyczy on m.in. wyników w TOP 10, ruchu na stronie czy efektów prowadzenia profili na portalach społecznościowych lub wykonanego link-buildingu.

Ile przeznaczyć środków na pozycjonowanie? Koszt usługi dla firm z Opola i okolic

Istnieje kilka podstawowych czynników, od których zależy to, jak intensywne będzie prowadzone pozycjonowanie. Cena usługi jest ściśle związana m.in. z poziomem konkurencji na lokalnym rynku – im więcej przeciwników trzeba wyprzedzić i im lepszą pozycję zdążyli sobie już oni wywalczyć, tym wyższe nakłady trzeba ponieść w drodze do zwycięstwa. Dokładnie tak samo, jak w tradycyjnym biznesie.

Stopień skomplikowania branży to również ważna kwestia, kiedy mowa o tworzeniu strategii na pozycjonowanie. Cennik waha się, w zależności m.in. od liczby oferowanych usług czy tego, jak bardzo złożone są charakterystyczne frazy, które zainteresowani klienci wpisują w wyszukiwarkach.

Działania długofalowe wymagają także wykorzystania skomplikowanych, rozbudowanych narzędzi analitycznych, które również mają swoją cenę. Jest ona tym większa, im więcej danych poddajemy analizie.

Mayko.pl to doświadczony zespół, który poznał wszelkie tajniki, jakie kryje w sobie pozycjonowanie. Oferta dla klientów jest zawsze przygotowywana indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki ich działalności oraz – przede wszystkim – za darmo. Warto więc sprawdzić, jaką cenę trzeba zapłacić, by zaistnieć w sieci na dłużej – być może nie będzie ona aż tak wysoka, jakby to się mogło wydawać?

Co ważne, umowa z naszą agencją podpisywana jest w elastycznej formie – z możliwością rozwiązania z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Choć niejednokrotnie na efekty pozycjonowania trzeba poczekać znacznie dłużej, nie narzucamy umów trwających rok czy dwa. Zdajemy sobie sprawę, że w wielu branżach nie sposób przewidzieć, jaki będzie następny kwartał, a co tu dopiero mówić o kilku latach…

Czego szukają w Google mieszkańcy Opola? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
kino opole 5 400
stomatolog opole 1 000
pokoje do wynajęcia opole 1 000
mechanik opole 880
przedszkole opole 720
meble opole 720
radca prawny opole 320
działki budowlane opole 260
deweloper opole 260
wesele opole 260

Sprawdź pozostałe miasta z województwa opolskiego!

Skontaktuj się z nami