Pozostałe podkategorie

Pozycjonowanie stron www to stale rozwijająca się dziedzina, która stwarza przed licznymi firmami nowe możliwości. Pozwala ono dotrzeć do potencjalnych klientów tym, którzy posiadają dobry produkt lub usługę, ale ich budżet nie daje im szans na wykupienie reklamy np. w ogólnopolskich mediach.

Prowadzone z głową pozycjonowanie stron internetowych to także sposób na to, by utrzymać swoją wiodącą pozycję dla tych firm, które wypracowały ją sobie w poprzednich dekadach, a dziś walczą o to, by nowo wyrośli konkurenci nie strącili ich z fotela lidera.

W obecnych czasach niezbędne jest posiadanie spójnej strategii w zakresie SEO oraz stałe inwestowanie w pozycjonowanie. Ci, którzy tego nie robią, są każdego dnia powoli i systematycznie wypierani z rynku przez firmy korzystające z nowych technologii, reklamujące się w Internecie i obsługujące przez ten kanał klientów. Zapraszamy do zgłębienia tej tematyki wszystkich tych, których interesuje dotarcie do kolejnych osób ze swoimi usługami bądź produktami.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Pozycjonowanie w Słupsku – na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Z reguły pierwszym krokiem, który proponujemy każdemu z klientów, jest analiza kodu źródłowego witryny pod kątem SEO. W Słupsku, podobnie jak i w wielu innych częściach kraju, wiele stron nie spełnia aktualnych standardów, a te są z kolei bardzo ważne z punktu widzenia silnika wyszukiwarki. Ów potężny system ocenia witryny internetowe na podstawie twardych reguł, do których trzeba się dostosować, jeżeli myśli się o zdobywaniu wysokich miejsc na stronach z wynikami.

Dobrze poprowadzone pozycjonowanie stron internetowych w Słupsku pozwala te miejsca osiągnąć, docierając tym samym w naturalny sposób do zainteresowanych klientów, poszukujących danej usługi bądź produktu. Działania w tym zakresie warto wesprzeć również np. udziałem w programie Google AdWords. Zamówienia składane przez klientów, którzy kliknęli w linki sponsorowane, doskonale uzupełnią efekty uzyskane na skutek pozycjonowania stron WWW. W Słupsku w wielu branżach konkurencja jest nieduża, co stwarza wielkie szanse dla tych, którzy jako pierwsi „wyjdą przed szereg”.

Oferując pozycjonowanie strony w Słupsku zadbamy również o to, by ładowała się ona odpowiednio szybko, nie zrażając tym samym odwiedzających. Kolejnym ważnym czynnikiem będzie zadbanie o jej responsywność. W skrócie pojęcie to oznacza, że witryna dostosowuje się do każdego z urządzeń, na których jest wyświetlana. Tak samo łatwo można z niej korzystać na smartfonie, jak na tablecie czy komputerze.

Część czytelników prawdopodobnie zadaje sobie w tym momencie pytanie: jak sprawdzić, czy wszystkie te działania są skuteczne? Pozycjonowanie w Słupsku, prowadzone przez mayko.pl, jest na bieżąco raportowane, a jego efekty są udostępniane klientom raz w miesiącu. Dzięki temu można w łatwy sposób poznać zwrot z inwestycji, zobaczyć postępy i zadecydować, czy kontynuować rozpoczęte działania.

Ile trzeba zapłacić za skuteczne pozycjonowanie?

Istnieje kilka zasadniczych elementów, które wpływają na cenę pozycjonowania. Koszt każdego z nich można dodatkowo określić w postaci „widełek”, bowiem jest on uzależniony m.in. od wielkości prowadzonego serwisu, specyfiki branży, w której się działa, czy obranej strategii.

Pierwszym krokiem jest jednak zawsze audyt witryny pod kątem zgodności z aktualnymi standardami. Od tego zawsze rozpoczyna się pozycjonowanie. Cennik jest w tym przypadku najczęściej podawany w formie stawki za godzinę, a niekiedy zdarza się, że agencje proponują tę usługę gratis, jeżeli później rozpocznie się z nimi współpracę.

Optymalizacja witryny i dostosowanie treści do wymagań SEO (jeżeli tego wymagają), to kolejne etapy procesu pozycjonowania. Cena jest w tym przypadku uzależniona od liczby podstron i jakości aktualnie dostępnych na nich tekstów. Niekiedy jedynie wprowadza się kosmetyczne zmiany, innym razem natomiast trzeba mocno przebudować stronę.

Publikacja materiałów na zewnętrznych portalach to kolejna rzecz, która jest bardzo ważna dla pozycjonowania. Oferta kontrahentów jest mocno zróżnicowana – można znaleźć miejsca bardzo tanie oraz takie, w których koszt umieszczenia krótkiego tekstu przewyższa średnią płacę w kraju. Plusem jest to, że można wybierać serwisy z uwzględnieniem swojej aktualnej sytuacji, choć te droższe z reguły zapewniają lepszy wzrost ruchu na własnej witrynie.

Rozważając skorzystanie z pozycjonowania, warto pamiętać, że jest to metoda pozwalająca z powodzeniem zastąpić pracę doświadczonego handlowca czy nawet zespołu telemarketerów. Jeżeli spojrzy się na sprawę w ten sposób, to można dostrzec pewne dodatkowe korzyści, m.in. brak konieczności obsługi księgowo-kadrowej.

Czego szukają w Google mieszkańcy Słupska? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
hotel słupsk 2 400
kino słupsk 1 900
noclegi słupsk 1 000
mechanik słupsk 880
wulkanizacja słupsk 720
biuro nieruchomości słupsk 720
kwiaciarnia słupsk 720
fotograf słupsk 720
dentysta słupsk 590
meble słupsk 480

Sprawdź pozostałe miasta z województwa pomorskiego!

Skontaktuj się z nami