Kampania produktowa AdWords/Ads (Zakupy Google) to skuteczny sposób na promocję oferty sklepu internetowego. Produkty wyświetlają się bezpośrednio w wyszukiwarce Google w atrakcyjniej wizualnie formie, która umożliwia wyróżnienie się na tle pozostałych wyników wyszukiwania. Reklama obejmuje zdjęcie produktu, nazwę, cenę oraz krótki tekst reklamowy. Potencjalni klienci po kliknięciu w reklamę, zostają przekierowani bezpośrednio na stronę danego produktu, gdzie od razu mogą dokonać zakupu. Oferta sklepu może być podwójnie widoczna w wyszukiwarce, ponieważ kampania produktowa wyświetla się niezależnie od linków sponsorowanych.

Realizacja kampanii produktowej

Kompleksowo realizujemy kampanie produktowe dopasowane do oferty e-sklepu i posiadanego budżetu. Jedyne czego potrzebujemy przed rozpoczęciem kampanii to pliku XML, który zawiera wszystkie informacje o aktualnych produktach w sklepie. Jeśli nie posiadasz takiego pliku, poinformuj nas o tym, pomożemy Ci go stworzyć zgodnie ze specyfikacją Google. Kampania produktowa umożliwia wyświetlanie wszystkich produktów lub tylko wybranych posiadających dobrą marżę, bestsellerów albo produktów sezonowych. Przez cały czas monitorujemy i optymalizujemy stawki za kliknięcie, aby osiągnąć jak najwyższy zwrot z inwestycji.

Efekty kampanii produktowej

Nieustanie optymalizujemy kampanie i dbamy o wysoką jakość danych z pliku XML, na podstawie których produkty wyświetlane są w wyszukiwarce. Dzięki temu reklamy emitowane są wybranej grupie docelowej, która potencjalnie jest zainteresowana zakupem produktu.

 • Wysokiej jakości ruch na stronie
  Informacje o produkcie zamieszczone bezpośrednio w reklamie umożliwiają pozyskanie użytkowników realnie zainteresowanych zakupem danego produktu.
 • Szeroki zasięg
  Użytkownik szukając produktu może zobaczyć kilka propozycji z Twojej oferty. Jednocześnie potencjalnym klientom możesz wyświetlać reklamy tekstowe.
 • Zwiększenie sprzedaży
  Kampania produktowa to efektywna forma reklamy nastawiona na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym.
 • Krótki czas dotarcia do potencjalnego klienta
  Prezentacja produktu wraz z ceną w wyszukiwarce skraca czas dotarcia do użytkownika zainteresowanego ofertą.

Zwiększ sprzedaż dzięki kampanii produktowej!

Skorzystaj z możliwości bezpośredniej prezentacji produktów w wyszukiwarce i zwiększaj sprzedaż swego sklepu internetowego. Reklamy produktów w wynikach wyszukiwania maksymalnie skracają ścieżkę zakupową użytkownika, przekierowując go bezpośrednio na kartę produktu. Dostosujemy e-sklep do wymagań Google, zadbamy o jakość danych w pliku XML i odpowiednio skonfigurujemy kampanię produktową, aby była efektywna i miała wysoką konwersję.