Co to jest Google Adwords/Ads?Google AdWords/Ads to zaawansowany system, który umożliwia wyświetlanie reklam w wyszukiwarce oraz w sieci obejmującej ponad 2 mln witryn partnerów Google.

Odpowiednio zaplanowana kampania AdWords/Ads – dopasowana do profilu działalności, oczekiwanych rezultatów i budżetu, którym się dysponuje – pozwala w krótkim czasie zwiększyć ruch na stronie internetowej. Przekłada się to na większą ilość zapytań ofertowych, wzrost sprzedaży oraz poprawę wizerunku marki.

Nasi certyfikowani specjaliści zarządzają wszystkimi aspektami kampanii Google Adwords/Ads, zaczynając od początkowego etapu planowania i konfiguracji. Na początku współpracy będziemy chcieli poznać bliżej Twoją firmę i docelowych odbiorców, a następnie zajmiemy się stworzeniem najlepszej struktury kampanii.

Korzyści kampanii Google Adwords/Ads

icon

Większy ruch na stronie

Reklamę AdWords/Ads można precyzyjnie skierować do określonej grupy docelowej, co pozwala szybko pozyskać wartościowy ruch na stronie. Przełoży się on automatycznie na wzrost sprzedaży produktów lub usług

icon

Płatność tylko za efekt

Opłata pobierana jest wyłącznie za kliknięcie w reklamę, a nie za samo jej wyświetlenie. Płatność rozliczana w modelu CPC (cost per click) jest najbardziej efektywną formą rozliczenia, ponieważ płacisz wyłącznie za przejście użytkownika na Twoją stronę internetową.

icon

Wzrost sprzedaży

Równoczesne wykorzystanie różnych kanałów reklamowych umożliwia dotarcie do potencjalnych klientów na każdym etapie procesu zakupowego. Wzrost sprzedaży jest w pełni mierzalny, dzięki śledzeniu konwersji i transakcji e-commerce.

icon

Pełna kontrola

Wielość konfiguracji i opcji ustawień kampanii Google AdWords umożliwia pełną kontrolę nad emisją reklam w wybranych kanałach zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami finansowymi.

icon

Nieograniczone możliwości

Kiedyś, jeśli zamierzałeś reklamować swoją firmę w innym kraju, wymagało to potężnych nakładów finansowych oraz mnóstwa pracy i czasu, a niekiedy okazywało się niemożliwe np. ze względu na bariery prawne bądź językowe. Dzisiaj możemy to robić za pomocą programu AdWords/Ads. Nie ma większego problemu, aby reklamować polską firmę w innym kraju. Wystarczy odpowiednio dobrać przekaz internetowy i ustawić kierowanie na lokalizację.

icon

Targetowanie

Google AdWords/Ads daje możliwość zaawansowanego targetowania reklam na lokalizacje i dane demograficzne czy urządzenia. W ten sposób możesz bez trudu dotrzeć do grupy docelowej, która potencjalnie jest zainteresowana Twoją usługą, bądź produktem.

Rodzaje kampanii Adwords/Ads

Linki sponsorowane

Reklamy tekstowe wyświetlane w wyszukiwarce w odpowiedzi na konkretne zapytania użytkowników.

Kampania produktowa

Reklama idealna dla branży e-commerce, która wyświetla produkty wraz ze zdjęciem, nazwą i ceną w wyszukiwarce.

Reklama w sieci reklamowej

Reklama graficzna lub tekstowa wyświetlana na stronach internetowych należących do sieci reklamowej Google.

Remarketing

Spersonalizowana reklama wyświetlana użytkownikom, którzy odwiedzili stronę internetową.

Reklama Gmail

Innowacyjna forma reklamy, która umożliwia dotarcie do osób przeglądających pocztę Gmail.

Reklama na Youtube

Reklama video, graficzna lub tekstowa wyświetlana użytkownikom w serwisie YouTube.

FAQ - Częste pytania naszych klientów

Skąd mam wiedzieć, czy moja kampania AdWords/Ads działa czy wręcz przeciwnie – marnuję pieniądze?

Skonfigurujemy śledzenie konwersji, które jest liczone, gdy ktoś wejdzie w interakcję z reklamą (na przykład kliknie reklamę tekstową lub obejrzy reklamę wideo), a następnie wykona działanie, które zostało określone jako cenne dla firmy, np. zrealizuje zakup online lub zadzwoni do firmy z telefonu komórkowego.

Plusy i minusy AdWords/Ads – czy lepiej działa na produkt lub usługę, czy na jedno i drugie?

AdWords/Ads może działać dobrze zarówno w przypadku produktów, jak i usług. Skuteczność kampanii zależy od ceny, konkurencji i cyklu zakupu. A także, jak już wspomniano, jakość Twojej witryny.

W jaki sposób będę informowany o postępach kampanii?

Nasza praca jak i jej efekty są mierzalne, a Ty jesteś na bieżąco informowany o postępach kampanii. Na początku każdego miesiąca dostarczymy Ci raport w którym uwzględnimy
przegląd działań z zeszłego miesiąca, analizę wyników i sugestie dotyczące kolejnych kroków.
W ramach współpracy oferujemy również profesjonalną usługę doradczą. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania oraz udzielimy niezbędnej pomocy.

Dlaczego nie uzyskuję tylu kliknięć w moje reklamy, ilu się spodziewam?

Niektórymi z powodów mogą być:

● Niewiele osób szuka słów kluczowych
● Użytkownicy szukają słów kluczowych, ale Twoje reklamy znajdują się w bardzo niskiej pozycji, gdzie niewielu ludzi je widzi, ponieważ Twoje stawki są zbyt niskie
● Twój obszar docelowy jest bardzo mały

Kiedy mogę się spodziewać wyników z mojej kampanii AdWords/Ads?

Zależy to od wielu czynników, w tym od liczby kliknięć dziennie i od wartości potencjalnej sprzedaży / zapytania / sprzedaży. Całkowite optymalizowanie kampanii eCommerce może potrwać miesiące, ale powinieneś zobaczyć kilka wyników (nawet jeśli są droższe niż chcesz) w ciągu pierwszych kilku tygodni lub kontynuować wprowadzanie zmian w kampanii i stronie docelowej, dopóki wyniki się nie poprawią.

Zwróć też uwagę, że jakość Twojej witryny i stron konkurencji ma duży wpływ na Twoje wyniki. Podobnie jak ceny i sposób ich porównania do cen konkurencji. A w przypadku eCommerce koszty wysyłki są głównym powodem porzucania koszyka.

Czy przewidują Państwo dodatkowe bonusy dla nowych klientów?

Każdy nowy klient, rozpoczynając z nami współpracę, otrzyma wsparcie w postaci bonu pieniężnego w wysokości 600zł na kampanię Adwords/Ads.

Darmowa wycena w ciągu 24 godzin

Jeżeli masz jakieś wątpliwości, bądź pytania, nasz zespół z przyjemnością na nie odpowie. Możesz skontaktować się z nami za pomocą poniższego formularza. Również możemy przygotować Tobie darmową wycenę, którą wyślemy do Ciebie w ciągu 24 godzin od otrzymania zapytania.

Masz pytania? Napisz do nas

  Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Oceń ten artykuł:

  Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

  Średnia ocena 4.8 / 5. Głosów: 69

  Brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

  Uważasz że to dobry artykuł?

  Obserwuj nas na fejsie i bądź na bieżąco!