Pozostałe podkategorie

Pozycjonowanie stron internetowych – dlaczego jest tak ważne?

W XXI wieku coraz więcej różnych usług lub produktów konsumenci zamawiają przez Internet. Tradycyjna reklama, lokalizacja punktów stacjonarnych czy stopień rozbudowania sieci dystrybucyjnej nie mają już aż tak wielkiego znaczenia, jak jeszcze 10 czy 20 lat temu. Dziś na szanse w biznesie w wielkim stopniu wpływa efektywne pozycjonowanie stron www.

Ci, którzy zdecydowali się już na długotrwałe pozycjonowanie, obserwują na swoich witrynach więcej odwiedzin, a ich adres wpisują osoby poważnie zainteresowane proponowanym produktem bądź usługą. Dotyczy to zarówno firm działających na terenie całego kraju, jak i tych, które swoją ofertę kierują do odbiorców z danego regionu czy nawet konkretnego miasta bądź dzielnicy.

Dobrze działająca witryna powinna być zoptymalizowana pod kątem SEO (ang.: Search Engine Optimization). Taki efekt osiąga się poprzez nadanie jej treści i strukturze odpowiedniej formy. Oprócz tego warto zadbać także o obecność w mediach społecznościowych, na których konta posiada wiele osób.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie strony w Bydgoszczy?

Od wielu już lat rośnie w Polsce odsetek osób, które aktywnie korzystają z Internetu. Niezależnie od wieku, stanu posiadania czy wykształcenia, niemal każdy posiada dostęp do sieci. Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy to dla lokalnej firmy wielka szansa, by trafić do wszystkich tych osób. Docelową grupę klientów warto oczywiście doprecyzować, stosując bardziej wyspecjalizowane metody.

W mayko.pl po zawarciu umowy nie ma wprowadzonego limitu ilości słów kluczowych. Dzięki temu pozycjonowanie w Bydgoszczy obejmuje taką ich liczbę, jaka jest potrzebna danemu klientowi w jego konkretnej sytuacji. Każda branża różni się bowiem znacznie pod tym względem.

Pozycjonowanie stron www z Bydgoszczy może być podparte również prowadzeniem firmowego bloga. O pozycji w wyszukiwarce decyduje bowiem m.in. częstość dodawania treści. Nawet najlepiej wykonana witryna nie będzie uznawana za wartościową, jeżeli od daty jej opublikowania minie wiele miesięcy, a nie pojawi się na niej nic nowego. Zarówno wyszukiwarka, jak i internauci uznają ją za „martwą” lub „opuszczoną”. Jeżeli natomiast potencjalny klient będzie miał okazję przeczytać przy okazji składania zamówienia interesujący tekst fachowy, to chętniej wróci do takiego serwisu po raz kolejny.

Klienci mayko.pl mogą na bieżąco śledzić efekty, jakie przynoszą podjęte działania w zakresie SEO. W Bydgoszczy, podobnie jak i w innych miastach, w każdym miesiącu otrzymują oni szczegółowy raport, obrazujący postępy w procesie. Warto pamiętać, że skuteczne pozycjonowanie w Bydgoszczy, podobnie jak w każdym innym mieście, wymaga obecnie poświęcenia miesięcy czy nawet lat – dawno minęły czasy, gdy na spektakularne osiągnięcia w tym zakresie wystarczało zaledwie kilka tygodni.

Pozycjonowanie – koszty na przykładzie Bydgoszczy

Audyt SEO jest pierwszą rzeczą, którą należy wykonać, zanim rozpocznie się pozycjonowanie. Cena tej usługi może wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od stopnia rozbudowania witryny. Kolejnym krokiem będzie optymalizacja, polegająca na korekcie – wykrytych podczas audytu – błędów, które stoją na przeszkodzie do zdobywania wysokich pozycji.

Ważną kwestią jest link-building, czyli zdobywanie odnośników prowadzących do posiadanej witryny. Marketing szeptany czy publikacje sponsorowane są często wykorzystywane podczas lokalnego pozycjonowania. Cennik tych działań jest szeroki i można go swobodnie ustalać w oparciu o ilość wolnych środków w budżecie. Do bardziej kosztownych zabiegów należy budowa strony zapleczowej, na co często decydują się właściciele większych firm. Istotną kwestią w przypadku każdego serwisu jest także prowadzenie analiz, dotyczących ruchu na nim oraz udział w kampaniach AdWords. W tych ostatnich można na samym początku określić zakładany budżet.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaka byłaby dla mojej firmy cena za skuteczne pozycjonowanie? Oferta w mayko.pl jest całkowicie bezpłatna, dlatego zapraszamy do składania zapytań. Można w ten sposób rozwiać wiele wątpliwości. Zwracamy też uwagę na elastyczny charakter współpracy – choć pozycjonowanie wymaga niejednokrotnie miesięcy bądź lat systematycznej pracy, to dajemy możliwość rozwiązania każdej z umów z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, gdyby sytuacja zmusiła naszego klienta do podjęcia takiego kroku. Co więcej, zyskuje się dzięki temu świadomość, że firma cały czas się stara, by osiągane efekty zachęcały do kontynuowania współpracy. Prezentujemy także klientom comiesięczne raporty z dotychczas podjętych działań.

Czego szukają w Google mieszkańcy Bydgoszczy? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
hotel bydgoszcz 9 900
mieszkania na sprzedaż bydgoszcz 3 600
noclegi bydgoszcz 3 600
wulkanizacja bydgoszcz 3 600
mieszkania do wynajęcia bydgoszcz 2 900
dentysta bydgoszcz 2 400
żłobek bydgoszcz 1 600
wymiana opon bydgoszcz 1 300
przedszkole bydgoszcz 1 300
adwokat bydgoszcz 880

Sprawdź pozostałe miasta z województwa kujawsko-pomorskiego!

Skontaktuj się z nami