Pozostałe podkategorie

Po co Ci pozycjonowanie strony?

Jednym z głównych sposobów na odnalezienie i ugruntowanie swojej pozycji na rynku jest obecnie pozycjonowanie stron www. Klienci coraz częściej rozpoczynają poszukiwanie towaru bądź usługi na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. Zawsze pierwszym krokiem w tym procesie jest wpisanie interesującej frazy w okno wyszukiwarki internetowej. Co decyduje o tym, która ze stron zostanie wyświetlona jako pierwsza?

Pozycjonowanie stron internetowych składa się z wielu elementów, do których należą m.in.: zastosowanie przekierowań, optymalizacja obrazków, skrócenie czasu ładowania poszczególnych podstron czy zdobycie „linków przychodzących”. Wszystkimi powyższymi oraz wieloma innymi sprawami zajmują się na co dzień specjaliści Mayko.pl. Wiele uwagi poświęcają oni m.in. temu, by na serwis klienta spoglądać oczyma użytkowników (user experience), dostarczając im możliwość wygodnego korzystania z niego – w innym wypadku internauci opuszczą stronę i prędko na nią nie wrócą.

Pierwszym krokiem do zdobywania wysokich pozycji jest zazwyczaj audyt dotychczasowych działań oraz, następująca zaraz po nim, optymalizacja SEO. Choć dzięki tym zabiegom na samej stronie wiele się nie zmienia, to wyszukiwarki zaczynają „patrzeć” na nią w całkiem inny sposób.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Pozycjonowanie w Katowicach dla lokalnych firm

Audyt SEO dla firm z Katowic, przeprowadzony przez Mayko, będzie koncentrować się m.in. na czasie ładowania witryny, jej dostosowaniu do urządzeń mobilnych, linkach w sieci, prowadzących do niej, czy strukturze adresów URL. W oparciu o uzyskane dane przygotowane zostaną wskazówki do wdrożenia w życie.

Zanim przystąpimy do dalszych kroków, sporządzimy szczegółowy plan działania. Każdy z przedsiębiorców oczekuje bowiem innego zasięgu oddziaływania swojej strony, ze względu na „target” klientów, do których chce docierać – wiąże się to m.in. z koniecznością dojazdu do nich, jeżeli mowa o lokalnych usługach. Powinno się to uwzględnić, zanim rozpocznie się pozycjonowanie strony w Katowicach i okolicznych miastach.

Pozycjonowanie stron internetowych w Katowicach przyjmuje różny kształt, w zależności od branży, w której porusza się przedsiębiorstwo klienta. Dla każdej z gałęzi biznesu potrzebne są inne frazy kluczowe, a ich staranny dobór jest tym, na co specjaliści mayko.pl zwracają szczególną uwagę. Co ważne jednak, nie stosujemy limitów na liczbę słów kluczowych.

Oferowane w mayko.pl pozycjonowanie stron www w Katowicach opiera się o aktualne wytyczne największej wyszukiwarki – Google. Daje to klientom pewność, że ich witryny będą prowadzone w ramach obowiązujących zasad. Niestety, na rynku w dalszym ciągu obecne są podmioty, które posługują się niedozwolonymi technikami, oferując spektakularne efekty w krótkim czasie. Korzyści są wówczas krótkofalowe – strona zostaje bowiem, po wykryciu oszustw, całkowicie usuwana z wyników wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie w Katowicach, bądź jakiejkolwiek innej miejscowości, musi opierać się o rzetelną prezentację bieżących rezultatów. Proponujemy klientom comiesięczny raport, który zawierał będzie wyczerpujące informacje na temat dotychczasowych działań i pozycje danych fraz np. w top10 lub top50 wyników wyszukiwania.

Ile kosztuje pozycjonowanie w Katowicach?

Warto być świadomym, jak wiele czynników wpływa na koszty pozycjonowania. Cena różni się m.in. w zależności od poziomu nasycenia lokalnego rynku oraz tego, jak wiele z obecnych na nim podmiotów działa aktywnie w sieci.

Stopień specjalizacji i liczba świadczonych przez firmę usług również wpływają na kształt, jaki przyjmuje pozycjonowanie. Cennik zakłada „widełki” w zakresie poszczególnych pozycji, ze względu na to, że w niektórych przypadkach działania są dość proste i ogólne, w innych rozbudowane i bardzo szczegółowe.

Ile może kosztować w mojej firmie pozycjonowanie? Oferta od Mayko jest bezpłatna. Warto pozostawić swoje dane i sprawdzić w ten sposób, czy proponowana usługa będzie mogła zmieścić się w zakładanym budżecie. Co więcej podczas współpracy, w razie pojawienia się niespodziewanych problemów finansowych, można zawartą wcześniej umowę wypowiedzieć, z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Choć pełne rezultaty podjętych działań obserwuje się po kilku miesiącach lub nawet latach, nie „wiążemy” klientów umowami na tak długie okresy.

W obecnych czasach zdecydowanie warto sprawdzić efekty, jakie może przynieść pozycjonowanie. Koszt usługi w opinii wielu firm nie należy do najniższych, choć te same podmioty często decydują się na zatrudnianie handlowców i kolejnych osób do ich kontroli oraz obsługi księgowej, ponosząc na te cele znacznie większe wydatki.

Czego szukają w Google mieszkańcy Katowic? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
hotel katowice 18 100
kino katowice 12 100
fryzjer katowice 6 600
mieszkania do wynajęcia katowice 5 400
noclegi katowice 5 400
przedszkole katowice 1 300
mechanik katowice 1 300
przychodnia katowice 1 300
ortodonta katowice 1 000
przeprowadzki katowice 1 000

Sprawdź inne miasta z województwa śląskiego!

Skontaktuj się z nami