Pozostałe podkategorie

Pozycjonowanie stron www – najważniejsze informacje

W budżetach różnego rodzaju firm coraz ważniejszą pozycję zajmują wydatki na pozycjonowanie stron internetowych. Jest to podążanie za wolą konsumentów, którzy chcą otrzymywać cenne informacje o produktach i usługach za pośrednictwem tabletów, laptopów czy telefonów komórkowych.

By poznać aktualny potencjał swojego serwisu, warto zlecić fachowcom dokładny audyt SEO. Pozwoli on określić, co trzeba zmienić w witrynie, by lepiej spełniała ona swoją rolę.

Pozycjonowanie, jeżeli jest prowadzone w myśl długofalowej, kompleksowej strategii, przyniesie pozytywne skutki w postaci wzrostu liczby zamówień, większej rozpoznawalności marki i odwiedzania firmowej strony przez coraz szerszą rzeszę osób.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Skuteczne pozycjonowanie w Szczecinie – jak zyskać wysoką rangę na lokalnym rynku?

Istnieje kilka podstawowych aspektów, które składają się na skuteczne pozycjonowanie w Szczecinie. Stronę oraz – stojącą za nią – markę, które mają wypracować sobie solidną pozycję na lokalnym rynku, trzeba z początku poddać dokładnej analizie i znaleźć dobre oraz słabe strony dotychczasowej obecności w sieci.

Ważną kwestią jest także optymalizacja pod kątem SEO (w Szczecinie wielu klientów zamawia tę usługę). Jest to dopasowanie kodu źródłowego strony oraz, znajdujących się na niej, treści do wymagań wyszukiwarek. Ten pierwszy krok zdecydowanie pomaga w dalszych działaniach, takich np. jak link-building czy content marketing.

Pozycjonowanie stron www w Szczecinie cieszy się coraz większą popularnością, niezależnie od wybranej branży. Warto zamówić darmową wyceną bądź skorzystać z audytu SEO i sprawdzić potencjał swojej witryny. Być może to czas na skorzystanie z pozycjonowania, by nie pozostawać w tyle za konkurencją i samemu także konsumować „swój kawałek tortu” na lokalnym rynku?

Decydując się na pozycjonowanie strony w Szczecinie można spodziewać się napływu nowych klientów, którzy trafią na firmową witrynę, poszukując cennych dla nich informacji. Warto jednak pamiętać, że rezultaty podjętej z agencją SEO współpracy pojawiają się z szybkością odwrotnie proporcjonalną do nasycenia lokalnego rynku. Im więcej mamy konkurentów w swojej branży, tym więcej czasu zajmie nam wyprzedzenie ich w wyszukiwarkach, zdobycie tam dobrych miejsc czy znaczne poszerzenie świadomości marki wśród grupy docelowej.

Osiągnięte efekty pozycjonowania stron internetowych w Szczecinie nasi klienci poznają na podstawie comiesięcznych raportów. Każdy z właścicieli witryny otrzymuje taki dokument, w którym przedstawione są statystyki, pozycje np. w TOP 10 czy TOP 50 dla danych fraz, ruch na stronie, powodzenie w kampaniach AdWords i inne aspekty działań mayko.pl.

Ile płaci się za pozycjonowanie? Cennik dla różnych firm

Istnieje w branży stare porównanie, które jest bardzo dobrą odpowiedzią na pytanie o cenę za pozycjonowanie. Koszt tego procesu można porównać do kosztu samochodu. Największe znaczenie mają więc tutaj potrzeby i możliwości konkretnego klienta, który decyduje, na ile może sobie pozwolić oraz określa, jaki cel do osiągnięcia będzie najważniejszy w jego biznesie. Jedni kupują samochód za 5, inni za 500 tys. zł – podobnie jest z promocją w sieci.

Warto zdawać sobie także sprawę z tego, jakimi konsekwencjami grozi źle prowadzone pozycjonowanie. Cena tej usługi w wysokości kilkudziesięciu złotych za miesiąc powinna u każdego wzbudzać podejrzenia. Obecnie algorytmy wyszukiwarek posiadają solidne systemy zabezpieczające, które eliminują strony pozycjonowane w nieetyczny sposób – „na skróty”. Skorzystanie z najtańszych usług na rynku tylko przez chwilę powoduje satysfakcję, a w dalszej kolejności może skutkować nałożeniem na witrynę filtra Google, co przekłada się na znaczny spadek w wynikach.

Jakie działania składają się na pozycjonowanie? Oferta dla każdego klienta jest indywidualna. Na pewno jednak zawsze znajdzie się w niej audyt SEO i optymalizacja serwisu. Niewidoczne gołym okiem elementy, takie jak np. plik robots.txt, meta-tagi czy składnia HTML i CSS, mają niebagatelny wpływ na to, jak wyszukiwarka „czyta” dany serwis. W dalszej kolejności warto skupić się na link-buildingu. Jest to odnajdywanie wartościowych odnośników przychodzących, wpływających pozytywnie na pozycję strony. Istnieją różne sposoby działania w tym zakresie, zróżnicowane cenowo.

W związku z dużą złożonością zagadnienia, każda z firm, która zgłosi się do Mayko.pl, otrzyma bezpłatną wycenę. Dzięki niej będzie wiadomo, co należy zrobić, by poprawić swoją pozycję na lokalnym rynku oraz zdobyć nowych klientów. Warto porównać cenę pozycjonowania np. do kosztów zatrudniania telemarketerów czy stosowania innych, tradycyjnych metod docierania do klienta – wszystkie te działania podejmuje się bowiem z myślą przede wszystkim o lepszym zwrocie z inwestycji.

Czego szukają w Google mieszkańcy Szczecina? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
hotel szczecin 12 100
mieszkania szczecin 6 600
noclegi szczecin 5 400
kino szczecin 5 400
fryzjer szczecin 5 400
mieszkania do wynajęcia szczecin 3 600
pomoc drogowa szczecin 2 900
kwiaciarnia szczecin 2 900
meble szczecin 1 900
deweloper szczecin 1 900

Sprawdź pozostałe miasta z województwa zachodniopomorskiego!

Skontaktuj się z nami