Pozostałe podkategorie

Co można zyskać, korzystając z pozycjonowania stron www?

W dobie stałego rozwoju Internetu i „przenoszenia się” aktywności konsumentów do sieci, nie sposób pominąć tego aspektu w planowaniu budżetu przedsiębiorstwa. Obecnie coraz więcej osób, chcąc odnaleźć potrzebną usługę lub produkt, sięga po smartfon, tablet lub laptop i wpisuje konkretną frazę w wyszukiwarce. Co może zrobić przedsiębiorca, by dotrzeć do nich, wyprzedzając przy tym swoją konkurencję? Skutecznym sposobem będzie pozycjonowanie strony internetowej.

Składa się ono z szeregu działań, których ogólnym celem jest zwiększenie widoczności danej witryny w sieci oraz uczynienie jej atrakcyjną dla odwiedzających. Podobnie jak podczas przygotowywania tradycyjnych reklam telewizyjnych specjaliści badają reakcje widzów na nią, również i w Internecie poświęca się wiele uwagi temu, jakie doświadczenia (user experience) towarzyszą użytkownikowi podczas wizyty na stronie. Związane są one zarówno z czytelnością serwisu, bogactwem treści, wygodą, jak i wrażeniami estetycznymi.

Pozycjonowanie powinno być poprzedzone audytem SEO – pozwoli on skontrolować, czy najważniejsze elementy konstrukcji strony internetowej spełniają aktualne standardy, dzięki którym możliwe jest zdobywanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Darmowa wycena pozycjonowania!

Masz pytania? Napisz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Jak wygląda pozycjonowanie stron internetowych w Warszawie?

Rozpoczęcie jakichkolwiek działań poprzedzone jest zawsze rozmową na temat oczekiwanych efektów pozycjonowania. W Warszawie działają zarówno firmy ogólnopolskie, jak i lokalne. W zależności od pożądanego zasięgu, stosuje się więc różne strategie. Ich wspólnym celem jest jednak zawsze zwiększenie ruchu na firmowych witrynach, co przekłada się na wzrost ich popularności oraz rosnącą liczbę zamówień od internautów.

Ważną kwestią jest określenie tego, o jakie frazy ma się opierać pozycjonowanie strony. W Warszawie działają firmy z różnych branż, spośród których każda ma swoją odrębną specyfikę. Doświadczony zespół specjalistów posiada kompetencje pozwalające obrać odpowiednią strategię, gwarantującą klientowi powodzenie w jego dziedzinie. Punktem wspólnym jest zawsze optymalizacja witryny pod kątem SEO, a następnie koncentracja na link-buildingu, czyli zdobywaniu wartościowych odnośników do serwisu.

Profesjonalne podejście firmy do klienta zakłada stałe informowanie go o rezultatach, jakie przynosi rozpoczęte pozycjonowanie stron www. W Warszawie, podobnie jak i w innych miastach, jest ono monitorowane, a obserwacje ubierane są w comiesięczny raport. Informuje on m.in. o wzroście ruchu organicznego z Google, liczbie nowych użytkowników, widoczności na słowa kluczowe i pozycjach konkretnych fraz.

Skuteczne pozycjonowanie stron w Warszawie to zawsze długotrwały proces, przy którym należy bezwzględnie dbać o bezpieczeństwo i reputację. Stosujemy jedynie dozwolone metody, dzięki czemu nie ma ryzyka, że na witrynę zostanie nałożony filtr lub że trafi ona na jakąkolwiek „czarną listę”.

Ważną rolę na samym początku współpracy odgrywa optymalizacja SEO. W Warszawie wiele firm posiada witryny, w których – niestety – popełnione zostały podstawowe błędy na poziomie kodu źródłowego. Specjaliści mayko.pl pozostają cały czas na bieżąco z wymaganiami Google, dzięki czemu są w stanie skutecznie zoptymalizować stronę klienta na początku współpracy, a krok ten jest wstępem do udanego pozycjonowania.

Koszty pozycjonowania w Warszawie

Istnieje co najmniej kilka czynników, które wpływają na koszty pozycjonowania. Cena dla danej strony lokalnej jest zawsze uzależniona od konkurencji w danej dziedzinie na danym obszarze. Obecność większej liczby podmiotów w naturalny sposób powoduje, że więcej witryn staje w szranki o pozycję w wyszukiwarce.

Czy można więc określić, ile kosztuje pozycjonowanie? Cennik dla tego typu usług niemal zawsze jest podawany w postaci „widełek”. Poszczególne kwoty są zależne m.in. od podjętych dotychczas działań oraz od historii domeny, a także od pozycji na początku współpracy.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy w ogóle stać ich na pozycjonowanie. Oferta na mayko.pl jest darmowa, tak więc nie ma obaw. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu podmiotów działających na rynku, umowę z nami można rozwiązać z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia – zamiast wiązać się od razu na rok bądź dwa.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie warto przewidzieć pewną pulę środków na pozycjonowanie. Koszt tego rozwiązania, podobnie jak i jego rentowność, można łatwo sprawdzić i obliczyć. Zdecydowanie bardziej precyzyjnie, niż to jest w przypadku zlecania roznoszenia ulotek do skrzynek czy zamawiania ogłoszeń w lokalnej prasie papierowej.

Czego szukają w Google mieszkańcy Warszawy? Przykłady

Słowo kluczoweIlość wyszukiwań w Google
(stan na 9.2018)
hotel warszawa 60 500
kino warszawa 27 100
noclegi warszawa 22 200
mieszkania warszawa 22 200
mieszkania do wynajęcia warszawa 22 200
fryzjer warszawa 18 100
pokoje do wynajęcia warszawa 14 800
mieszkania na sprzedaż warszawa 14 800
fotograf warszawa 12 100
przeprowadzki warszawa 8 100

Sprawdź pozostałe miasta z województwa mazowieckiego!

Skontaktuj się z nami