Magento jest jedną z najpowszechniej stosowanych platform e-commerce. Możliwość dostosowywania Magento do swoich potrzeb, również w kontekście SEO, przyciąga zarówno uznane marki, jak i mniejsze sklepy.

Oprócz tego Magento jest wypełnione funkcjami, które pomogą Twojemu sklepowi zdobyć wysokie pozycje w rankingu Google. Co ważniejsze, Magento nie poświęca na rzecz SEO innych kluczowych funkcjonalności, takich jak szeroko pojęty UX.

SEO dla Magento – nasze usługi

magento seo

Stosujemy wyłącznie bezpieczne praktyki SEO, które nie są sprzeczne z zasadami Google. Działamy na rynku ponad 10 lat, czego wynikiem jest wiele udanych projektów i zadowolonych klientów. Do każdego z nich stosujemy unikalne podejście, bo rozumiemy, że nie ma rozwiązań, które będą pasować do każdego.

Nasze usługi pozycjonowania sklepu Magento będą dostosowane do potrzeb Twojej branży i rynku docelowego, aby zapewnić jak najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie. Nasi specjaliści będą ściśle z Tobą współpracować, aby zrozumieć Twoją działalność i przygotować gotowy do realizacji plan. Pozwoli on wprowadzić działania zwiększające sprzedaż i zapewniające jak najlepszy zwrot z inwestycji w nasze usługi.

Dlaczego należy zadbać o pozycjonowanie sklepu Magento?

Należy pamiętać, że każda platforma przeznaczona dla sklepów internetowych, bez względu na to jak solidna i niezawodna, wymaga właściwej optymalizacji SEO.

Firmy działające w e-commerce wydają dużo pieniędzy na budowę świetnie wyglądającego sklepu z przyjaznymi dla użytkownika funkcjami. Często nie udaje im się jednak zoptymalizować danej witryny pod kątem SEO. W wyniku tego potencjalni klienci nie mogą znaleźć ich na szczycie wyników wyszukiwania dla powiązanych fraz kluczowych. SEO to proces ulepszania Twojej strony internetowej w taki sposób, aby pojawiała się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google na określone frazy kluczowe. W przypadku sklepu Magento zazwyczaj będą to nazwy kategorii, nazwy produktów i konkurencyjne słowa kluczowe z branży.

SEO w branży e-commerce jest złożonym procesem, ale pomaga Twojej stronie internetowej nie tylko wyświetlać się wyżej w Google, ale także budować lepsze User Xxperience dla Twoich klientów. Ważne jest, abyś został odnaleziony, ale równie ważne jest to, aby odwiedzający został Twoim klientem.

Potrzeba zatem dogłębnej wiedzy na temat tego jak działa Google, aby z powodzeniem realizować pozycjonowanie sklepu Magento. Z pewnością możesz liczyć na nasze doświadczenie.

Wprowadzanie zmian w sklepie internetowym Magento

magento pozycjonowanie

Analiza słów kluczowych

Kiedy Twoja strona nie jest ukierunkowana na właściwe komercyjne słowa kluczowe, jakość Twojego ruchu jest znacznie gorsza. Co za tym idzie, spada poziom konwersji. Jest to nienajlepszy scenariusz dla Twojego sklepu Magento. SEO wymaga precyzyjnego nakierowania działań. Analiza słów kluczowych jest ważnym elementem układanki, jeśli chodzi o poprawę rankingu wyszukiwania.

Na tym etapie będziemy dlatego badać Twoją niszę, grupę docelową oraz produkty oferowane przez Twój sklep internetowy. Są to kluczowe aspekty, które pomogą nam przeprowadzić pełną analizę słów kluczowych charakteryzujących Twoją branżę.

Audyt SEO sklepu internetowego Magento

Przed przystąpieniem do głównych działań SEO musimy się upewnić, że Twoja strona jest na nie przygotowana. Dlatego też przeprowadzamy audyt SEO Twojego sklepu. Pomaga on zidentyfikować problemy związane z SEO, które mogą uniemożliwić Twojemu sklepowi Magento osiągnięcie lepszych wyników w Google. To audyt będzie wyznacznikiem aktualnej kondycji sklepu i punktem wyjścia do dalszej współpracy.

Analiza linków zwrotnych

Jako że linki mają niezwykłe znaczenie dla procesu pozycjonowania, poświęcamy im szczególną uwagę. Przeszukujemy linki prowadzące do Twojego sklepu w celu oceny ich autorytetu, znaczenia i jakości kontekstowej. Złe linki, które mogłyby zaszkodzić Twojej stronie, zostaną przez nas usunięte.

Przez cały okres pozycjonowania zdobywamy odnośniki prowadzące do Twojego sklepu. Najczęściej pochodzą one z wysokiej jakości artykułów sponsorowanych, domen dedykowanych oraz tzw. marketingu szeptanego. Linki wysokiej jakości to wciąż podstawa SEO i konieczny warunek do zdobycia zadowalających efektów.

Optymalizacja techniczna SEO na platformie Magento

Daj swojej witrynie szansę na zajęcie wysokiego miejsca w Google, upewniając się, że podąża za najlepszymi praktykami SEO. Jest to fundamentalny krok w kierunku zwiększenia organicznego ruchu pochodzącego z wyszukiwarek i lepszego pozycjonowania sklepu Magento. Dlaczego? Na tym etapie będziemy optymalizować każdy techniczny aspekt strony internetowej, który może mieć negatywny lub pozytywny wpływ na poziom optymalizacji sklepu pod kątem SEO. W jaki sposób? Oto lista niektórych elementów, które są sprawdzane w audycie, a następnie optymalizowane.

Optymalizacja na stronie Magento:

 • Optymalizacja adresów URL
 • Meta tytuły
 • Meta opisy
 • Tagi kanoniczne
 • Nagłówki H
 • Konfiguracja paginacji
 • Plik robots.txt
 • Robots Meta Tags
 • Odpowiedzi HTTP
 • Sitemap XML
 • Optymalizacja pod urządzenia mobilne
 • Implementacja HTTPS
 • Obrazy
 • Sprawdzanie i zwalczanie zjawiska duplikacji treści
 • Implementacja danych strukturalnych
 • Wiele innych

Darmowa wycena pozycjonowania Magento!

  Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Zobacz efekty pozycjonowania sklepów Magento przez MAYKO

  O naszym doświadczeniu najlepiej świadczy fakt, że pozycjonowaliśmy już ponad 200 sklepów internetowych, w tym zbudowane na silniku Magento. Nasza praca sprawia, że sklepy internetowe klientów zyskują większą ilość ruchu organicznego, a co za tym idzie – również większe zyski.

  Poniższe statystyki pochodzą z narzędzia SEMSTORM, które bada widoczność, a co za tym idzie skuteczność działań SEO, serwisów w Google. Wykresy przedstawiają szacunkowy ruch organiczny pozycjonowanych przez nas sklepów.

  Sprawdź szczegółowe case study

  • Branża: Materiały budowlane
  • Start pozycjonowanie : 10.2018

  efekty pozycjonowania sklepu Magento
   

  • Branża: Kosmetyki i lakiery samochodowe
  • Start pozycjonowania : 02.2019

  efekty pozycjonowania Magento
   

  Comiesięczne raporty SEO

  sklepy magento pozycjonowanie
  Co miesiąc przygotowujemy rozbudowane raporty z przeprowadzonych przez nas działań. Znajdziesz w nich wykaz zdobytych linków, analizę ilości sesji na stronie oraz jej widoczności w sieci w porównaniu zarówno z poprzednim miesiącem, jak i rokiem.

  Powierz nam pozycjonowanie Twojego sklepu

  Ponieważ sklepy Magento są zazwyczaj bardzo rozbudowane, wymagają większej strategii pozycjonowania. Dlatego warto zacząć współpracę z naszym zespołem już na samym początku funkcjonowania sklepu. Jeśli potrzebujesz skutecznej strategii pozycjonowania sklepu internetowego Magento, nasz zespół z pewnością Ci pomoże.

   

  Porozmawiajmy o Twoich celach!

   Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

   [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

   Oceń ten artykuł:

   Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

   Średnia ocena 4.7 / 5. Głosów: 41

   Brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

   Uważasz że to dobry artykuł?

   Obserwuj nas na fejsie i bądź na bieżąco!