PrestaShop jest przyjaznym pod kątem SEO rozwiązaniem e-commerce dla małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada wiele funkcji znajdujących się w bardziej zaawansowanych systemach, takich jak Magento, ale jest łatwiejszy w konfiguracji i utrzymaniu. Ponieważ PrestaShop wymaga mniej zasobów niż bardziej rozbudowane platformy, jest również tańszy w utrzymaniu.

Pozycjonowanie PrestaShop – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

pozycjonowanie sklepu prestashop

Specjalizujemy się w SEO dla sklepów internetowych zbudowanych między innymi na PrestaShop. Rozumiemy, że strony e-commerce to specyficzna nisza w branży SEO. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy budowaniu strategii SEO dla serwisów e-commerce. Sklepy internetowe wymagają włożenia znacznie więcej wysiłku w proces dobierania słów kluczowych i targetowania strony wobec określonych użytkowników. Oprócz tego większość witryn e-commerce jest znacznie większa niż typowe strony internetowe, wobec czego należy dokonać dodatkowych zmian w jej funkcjonalności, co przekłada się na lepszą indeksację.

Jednocześnie należy wziąć pod uwagę samą strukturę sklepu. Mamy doświadczenie, dzięki któremu potrafimy to wszystko wziąć pod uwagę w przypadku Twojego sklepu PrestaShop. SEO, którym się zajmujemy, przynosi wymierne korzyści naszym klientom.

Mamy ustalony i wypracowany proces, którego realizacja zapewni Ci najlepsze wyniki pozycjonowania sklepu PrestaShop. Dopracowaliśmy go na przestrzeni lat, dzięki czemu przynosi on oczekiwane efekty.

Dlaczego należy zadbać o optymalizację SEO PrestaShop?

Poprawa SEO Twojego sklepu internetowego przyniesie Ci wiele korzyści. Poprawa widoczności w sieci przekłada się na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym, co wpływa na większe wpływy ze sprzedaży. Oprócz tego dbamy o wizerunek marki Twojego sklepu w Internecie, co także pozytywnie wpłynie na zyski. Warto zaznaczyć, że optymalizacja SEO PrestaShop przyniesie bardziej długotrwałe korzyści niż jakikolwiek inny rodzaj reklamy lub strategii marketingowej. Inwestujesz w ten sposób długoterminowo.

Jak wygląda pozycjonowanie sklepu PrestaShop?

pozycjonowanie prestashop

Analiza słów kluczowych oraz konkurencji

Sporządzamy szczegółowy dokument dotyczący słów kluczowych, na które pozycjonuje się Twój sklep internetowy oraz konkurencja. Dowiesz się dzięki temu, jaką pozycję zajmujesz w stosunku do innych sklepów z Twojej branży. Analizujemy, na które istotne słowa kluczowe Twój sklep nie jest widoczny w Google. Dzięki temu dowiesz się, na które z nich jest zapotrzebowanie. Jest to jeden z najbardziej istotnych elementów podczas optymalizacji SEO PrestaShop, który wpływa na ukierunkowanie dalszej pracy nad serwisem.

Audyt SEO

Przeprowadzimy audyt SEO, aby sprawdzić stan Twojego sklepu i ustalić, które elementy wymagają wdrożenia lub poprawy.
Robimy dogłębną ocenę Twojego serwisu jak i konkurencji, aby zobaczyć, które elementy optymalizacji dadzą największą szansę na zwiększenie ruchu w Twoim sklepie. Taki audyt jest koniecznością, gdyż pozwala członkom zespołu poznać wszelkie problemy i potencjalne mocne strony serwisu.

SEO On Page sklepu PrestaShop

Na podstawie audytu przeprowadzamy techniczne zmiany na serwisach klientów, które mają za zadanie zwiększenie widoczności sklepów w Google. Będziemy stale przyglądać się Twojemu sklepowi, informując o ewentualnej konieczności zmian tytułów i opisów podstron oraz innych ważnych elementów w pozycjonowaniu PrestaShop, takich jak nagłówki H1 i H2 czy struktura linków wewnętrznych. Cyklicznie śledzimy również błędy 404 lub źle skonstruowane adresach URL. Doradzamy w zakresie generowania kart produktów i kategorii, a także ich struktury. Wszystko, aby dostarczyć Ci jak najlepszej optymalizacji SEO.

SEO Off Page

Ustalimy, skąd i jak zdobyć zewnętrzne linki, które pomogą Twojemu sklepowi pozycjonować się na istotne słowa kluczowe. Pomożemy zdobyć wysokiej jakości linki, które pojawią się w treści artykułów na stronach internetowych z prestiżem i autorytetem. Jest to jedyna strategia, która zagwarantuje Ci długofalowy sukces.

Inne elementy wchodzące w skład pozycjonowania PrestaShop

 • optymalizacja contentu;
 • optymalizacja adresów URL;
 • integracja z odpowiednimi systemami, np. Google Analytics;
 • opracowanie całościowej strategii pozycjonowania sklepu internetowego;
 • link building;
 • wiele innych.

Darmowa wycena pozycjonowania PrestaShop!

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Comiesięczne raporty SEO

Każdego miesiąca przygotowujemy szczegółowe raporty z działań SEO. Dowiesz się z nich o czynnościach wykonanych w celu zwiększenia ruchu w sklepie oraz spis zdobytych przez nasz zespół linków prowadzących do serwisu. Oprócz tego nasze raporty SEO zawierają dane analityczne pokazujące efekty naszych działań w perspektywie miesięcznej i rocznej.

Kto powinien skorzystać z usług optymalizacji SEO PrestaShop?

seo prestashop

 • Wszystkie sklepy internetowe, które nie docierają do pierwszych stron wyników wyszukiwania na główne słowa kluczowe;
 • Ci, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu na promowanie swojego sklepu i angażowanie się w marketing internetowy;
 • Strony internetowe, które mogły zostać ukarane przez Google;
 • Wszystkie sklepy internetowe, które wykazują tendencję spadkową w zakresie sprzedaży i wizyt;
 • Sklepy, których główne kanały reklamy są jak na ten czas płatne – korzystają np. z kampanii AdWords;
 • Sklepy internetowe, które funkcjonują w sieci od jakiegoś czasu, ale nie uzyskują oczekiwanych wyników.

Zobacz efekty pozycjonowania sklepów PrestaShop przez MAYKO

W Mayko przez ponad dziesięć lat pozycjonowaliśmy już ponad 200 sklepów internetowych. Wiele z nich było zbudowanych na platformie PrestaShop. Świadczy to najlepiej o naszym doświadczeniu i efektywności.

Poniższe przedstawiamy wykres z narzędzia SEMStorm. Bada ono widoczność serwisów internetowych w wyszukiwarce Google. Wykres prezentuje szacunkowy ruch organiczny sklepu, którym zajmujemy się od grudnia 2018 roku.

Sprawdź szczegółowe case study

 • Branża: Albumy i akcesoria fotograficzne
 • Start pozycjonowanie : 12.2018

efekty pozycjonowania sklepu PrestaShop
 

Powierz nam pozycjonowanie Twojego sklepu

Zdajemy sobie sprawę, że pojawienie się na pierwszych stronach wyszukiwarek nie jest łatwym zadaniem. Jednak dzięki naszym usługom pozycjonowania sklepów będziesz miał ku temu znacznie o wiele lepsze szanse!

Porozmawiajmy o Twoich celach!

Skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas bezpośrednio pod adres biuro@mayko.pl

Oceń ten artykuł:

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Głosów: 32

Brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Uważasz że to dobry artykuł?

Obserwuj nas na fejsie i bądź na bieżąco!