Pozycjonowanie sklepu internetowego Shoper
Postaw na skuteczne pozycjonowanie sklepu Shoper. Tworzymy indywidualne strategie SEO i pomagamy sklepom internetowym rosnąć w siłę!
Jesteś w dobrym miejscu, jeśli zależy Ci na:
osiąganiu większego ruchu w sklepie
zoptymalizowaniu konwersji
zwiększeniu rozpoznawalności marki
Pozycjonowanie sklepu Shoper
Kiedy już opracujemy strategię, przechodzimy do jej wdrażania. Co miesiąc otrzymasz od nas dokładny raport, który zawiera wszystkie kluczowe wskaźniki Twojej strony internetowej (pozycje określonych słów kluczowych, ruch, zdobyte linki) i szczegółowy opis wszystkich prac, które zostały wykonane podczas pozycjonowania sklepu internetowego Shoper w danym miesiącu.
Powinieneś skorzystać z usług optymalizacji SEO Shoper, jeśli:
Twój sklep nie dociera do pierwszych stron wyników wyszukiwania Google na główne słowa kluczowe.
Nie masz czasu na promowanie swojego sklepu i angażowanie się w marketing internetowy.
Twój sklep wykazuje tendencję spadkową w zakresie sprzedaży i wizyt.
Twój sklep funkcjonuje w sieci od jakiegos czasu, ale nie uzyskuje oczekiwanych wyników.
Marki, które dzięki nam mogą się pochwalić wysokimi pozycjami w Google
Co oferuje platforma sklepowa Shoper?
Platforma Shoper wychodzi naprzeciw potrzebom właścicieli sklepów internetowych i już w najtańszym pakiecie umożliwia skorzystanie z takich rozwiązań jak skrzynki pocztowe w domenie sklepu internetowego, integracje z marketplace’ami (Allegro, eBay) czy stworzenie programu lojalnościowego dla klientów e-commerce i przyznawanie punktów klientom np. za zapisanie się do newslettera.
Co ważne, Shoper umożliwia przetestowanie swojego oprogramowania bezpłatnie przez 14 dni. W tym czasie możemy przekonać się, czy platforma spełni nasze oczekiwania i poznać dostępne funkcjonalności. A tych jest naprawdę sporo, bo ponad 250.
Co daje Shoper Premium?
Dużą popularnością cieszy się natomiast pakiet Shoper Premium. W przeciwieństwie do pakietu Standard, Premium oferuje znacznie więcej rozwiązań, w tym pomoc techniczną 24/7 oraz pierwszeństwo obsługi zgłaszanych problemów. Ciekawą ofertą jest też przeniesienie sklepu z innej platformy, za które przy zakupie pakietu Premium zapłacimy jedynie złotówkę.
Wybierając pakiet, należy przemyśleć, które z oferowanych rozwiązań są niezbędne z perspektywy dalszego rozwoju sklepu. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą pakietów i dowiedzieć się, jakie funkcjonalności otrzymamy w wybranym pakiecie, jeśli chodzi np. o zarządzanie sklepem, sprzedażą wielokanałową czy integracje z innymi platformami sprzedażowymi.
Mocne i słabe strony skryptu Shoper
Nieco przekornie zaczniemy od wad, przy czym warto mieć na uwadze, że ich uciążliwość zależy od indywidualnych potrzeb każdego e-commerce. Musimy też zaznaczyć, że to, co dla jednych jest wadą, dla innych może stanowić zaletę.
Do potencjalnych wad Shoper należą:
-
platforma Shoper jest oparta o model SaaS (ang. Software as a Service) - to dla wielu właścicieli e-commerce może oznaczać brak elastyczności i sztywne rozwiązania. W rzeczywistości Shoper oferuje wiele rozwiązań dedykowanych sklepom internetowym różnej wielkości, może się więc okazać, że wcale nie potrzebujemy dostępu do kodu źródłowego sklepu i do sukcesywnego rozwoju wystarczą rozwiązania od Shoper.
-
część funkcji dostępna jest jedynie w wyższych, a co za tym idzie droższych pakietach. Dlatego też szczególnie warto przeanalizować co faktycznie znajdzie się w gotowych rozwiązaniach dla sklepu Shoper. Dzięki temu unikniemy rozczarowania, że funkcje, na które liczyliśmy, są niedostępne lub wymagają dodatkowej, poza abonamentowej opłaty.
-
panel administracyjny Shoper jest uboższy w rozwiązania przyjazne SEO w porównaniu do konkurencyjnych platform sklepowych. Także brak dostępu do kodu źródłowego strony często jest przyczyną utrudnionego pozycjonowania.
Wybierając Shoper oszczędzimy zatem nie tylko pieniądze, ale i czas. Nie musimy martwić się o hosting czy integracje z popularnymi marketplace’ami typu Allegro czy Amazon. To wszystko zapewni nam Shoper w ramach wybranego pakietu. Obniżają się też dzięki temu koszty związane z pracami programistycznymi — dodatkowe moduły usprawniające zarządzanie e-sklepem znajdziemy w ofercie platformy.
Sklepy oparte o Shoper posiadają niezbędne funkcje, których potrzebuje każdy sklep internetowy: system płatności (Shoper Płatności), system fakturowania (Shoper Faktury), rozbudowany system lojalnościowy czy zarządzanie stanem magazynowym. Ponadto Shoper zapewnia kilka wersji językowych sklepów, co zdecydowanie ułatwi potencjalną ekspansję marki na rynki zagraniczne.
Jak wygląda pozycjonowanie sklepu Shoper?
Przeprowadzamy wnikliwe audyty SEO sklepów internetowych. To pozwala nam zobaczyć, w jakim stanie i na jakim etapie rozwoju znajduje się dany sklep i jakiej strategii pozycjonowania potrzebuje.
Indywidualna strategia pozycjonowania sklepu Shoper
Dzięki temu SEO może przyczynić się do zwiększenia ruchu w sklepie internetowym, co z kolei zwiększy ilość potencjalnych klientów. SEO to skuteczna metoda promocji marki — stawiając na pozycjonowanie sklepu, umocnisz pozycję swojej marki w sieci.
Darmowa konsultacja pozycjonowania sklepu Shoper
Oto 8 najważniejszych kroków naszego skutecznego pozycjonowania:
-
Audyt SEO
Przed rozpoczęciem prac każdy sklep internetowy założony na platformie Shoper dokładnie analizujemy i wykonujemy audyt SEO. Nie ograniczamy się tylko do sprawdzenia elementów na stronie głównej, interesuje nas stan techniczny całego sklepu internetowego. Aby pozycjonowanie stron (w tym pozycjonowanie sklepu) przyniosło oczekiwane efekty, należy zadbać o wdrożenie poprawek wykazanych w trakcie audytu SEO.
W obszernym raporcie otrzymasz konkretne wskazówki dotyczące optymalizacji Twojego sklepu internetowego Shoper. Sprawdzimy m.in. czy w Twoim sklepie są przyjazne adresy URL, czy nagłówki H są odpowiednio rozmieszczone, a także ocenimy prędkość ładowania strony. Zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie – doradzimy najlepsze rozwiązania na każdym etapie wdrażania
-
Słowa kluczowe
Ten drobiazgowy proces jest jedynym sposobem, aby odkryć słowa kluczowe dla każdego etapu podróży kupującego. Możesz mieć pewność, że dokładnie przeanalizujemy wszystkie słowa kluczowe, na które pozycjonuje się nie tylko Twój sklep Shoper, ale także konkurencja.
-
Analiza konkurencji ecommerce
-
Optymalizacja SEO On Page sklepu na platformie Shoper
Każdy etap analizy konkurencji, rynku i docelowej grupy użytkowników zapewnia wgląd, którego potrzebujemy do opracowania odpowiedniego planu i strategii SEO. Optymalizujemy takie elementy jak: meta description, adresy URL, meta tagi, dostosowujemy opisy pod SEO jak i całe karty produktów.
-
Optymalizacja SEO Off Page
Zdobywamy tylko wartościowe linki na sprawdzonych i zaufanych domenach, a listę zdobytych linków otrzymasz co miesiąc w szczegółowych raporcie z kampanii SEO.
-
Optymalizacja treści
Umiejętnie dostosowując sklep internetowy i wszystkie treści pod algorytmy Google sprawimy, że Twój sklep Shoper uzyska lepsze pozycje na konkretne słowa kluczowe – w tym na słowa kluczowe z długiego ogona oraz zwiększymy ruch organiczny z wyszukiwarki Google.
-
Niezbędne narzędzia SEO
Nasi specjaliści wykorzystują w codziennej pracy dedykowane narzędzia do pozycjonowania stron, m.in. Ahrefs, Semstorm czy Senuto.
-
Rzetelne raporty SEO z kampanii
W Mayko nie mamy nic do ukrycia i co miesiąc otrzymasz od nas szczegółowy raport z przeprowadzonych działań. Poinformujemy Cię o wynikach prowadzonej kampanii i pozycjonowania. Wykorzystujemy w tym celu narzędzie jakim jest Google Data Studio, dzięki niemu jesteśmy w stanie przekazać Ci wszystkie dane z różnych narzędzi w jednym miejscu. Dlatego zawsze masz pewność, że przekazywane przez nas dane są rzetelne i w żaden sposób nimi nie manipulujemy.
Rzetelność i transparentność działań to tuż obok efektów i realizacji celów najważniejsze dla nas elementy każdej współpracy.
Zobacz efekty naszych działań dla największych klientów
Najczęściej zadawane pytania
Ile czasu potrzeba, aby zdobyć dobre pozycje oraz większy ruch w wyszukiwarkach?
Istnieje szeroki wachlarz czynników, które wpływają na ilość czasu potrzebnego do poprawienia pozycji w wyszukiwarkach oraz zdobycia ruchu. Obejmują one między innymi konkurencyjność Twojej branży, okres istnienia Twojej strony czy jej historię. Na przykład, jeśli jesteś na stronie 4, będziemy pracować, abyś znalazł się na stronie 1. W miarę robienia kolejnych postępów, ruch nie zwiększy się aż do momentu, gdy zdobędziesz 2 lub 1 stronę. Jest tak, gdyż większość użytkowników wyszukiwarek nie zapuszcza się dalej niż poza 2 stronę w wynikach wyszukiwania.
Proces pozycjonowania Shoper (w tym zdobywanie zdecydowanie lepszych pozycji) zazwyczaj zajmuje przynajmniej kilka miesięcy, a nawet rok.
Dlaczego warto skorzystać z usług ekspertów od pozycjonowania sklepu Shoper?
Twój sklep różni się znacznie od typowej strony internetowej. Ma on wiele stron produktowych, które odnoszą się do innych produktów oraz kategorii. Optymalizacja każdej z tych sekcji i połączenie ich w logiczny sposób (czyli taki, który „spodoba” się algorytmom wyszukiwarek) jest niezwykle ważne dla powodzenia pozycjonowania sklepu Shoper. Dzięki naszemu doświadczeniu i wielu skutecznie przeprowadzonym kampaniom potrafimy ustalić, co zadziałało w przypadku konkretnych sklepów internetowych. Następnie te wnioski w przemyślany sposób przenosimy na Twój projekt.
Jak pracujecie nad optymalizacją kart produktowych na Shoperze?
Dobrze zoptymalizowane strony produktów mają kluczowe znaczenie dla powodzenia Twojego sklepu Shoper. Pozycjonowanie ich można usprawnić na różne sposoby. W zależności od branży zastosowanie będą miały różne taktyki i strategie SEO. Na przykład, wielu sprzedawców zdobywa ruch organiczny, pozycjonując się na numery SKU oraz numery katalogowe poszczególnych produktów. W innych branżach z kolei kupujący rzadko w ten sposób wyszukują konkretne produkty.
W pierwszej kolejności będziemy pracować nad określeniem, które słowa kluczowe są nam potrzebne, a następnie wdrożymy strategię, która będzie do nich pasować. Popracujemy także nad dostosowaniem danych kart do urządzeń mobilnych.
Jakie korzyści przyniesie pozycjonowanie sklepu na platformie Shoper w Google?
Pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w Internecie, a wdrażana umiejętnie realnie przekłada się na zyski. Jedną z największych zalet tej formy reklamy jest jej mierzalność, przez co można obserwować stopniowe pozyskiwanie coraz lepszych pozycji w wyszukiwarce Google.
Pozycjonowanie sklepów internetowych Shoper pozwala nie tylko zwiększyć ruch w sklepie, ale także zwiększyć jego konwersję, a co za tym idzie – zwiększyć sprzedaż. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że to jedne z najważniejszych mierników w ecommerce.
Czy pozycjonowanie sklepu Shoper niesie jakieś ryzyko?
Jeśli o zyskach – to musimy też poświęcić kilka słów potencjalnym stratom. Owszem, jak każde działanie w Internecie, pozycjonowanie niesie za sobą pewne ryzyko. Nieumiejętne pozycjonowanie, nagminna duplikacja treści, czy też wykorzystywanie technik SEO wbrew polityce Google może skutkować nałożeniem niewidzialnej blokady. Taka blokada nigdy nie jest oficjalna, natomiast możemy mieć problemy z indeksacją naszego sklepu w Google, a w najgorszym przypadku – sklep Shoper może w ogóle zniknąć z wyników wyszukiwania.
Dlatego tak ważne jest podjęcie współpracy z doświadczonymi pozycjonerami, którzy wiedzą, które działania nie są warte ryzyka, a przede wszystkim uchronią Twój ecommerce przed nieetycznymi działaniami SEO.