Optymalizacja stron www polega na dostosowywaniu serwisów pod względem kodu oraz treści pod wytyczne wyszukiwarek internetowych. Optymalizacja strony jest niezbędnym i kluczowym krokiem przed rozpoczęciem pozycjonowania strony. Szczególnie przy dużych serwisach oraz sklepach internetowych odpowiednia optymalizacja może zapewnić prawidłową indeksację wszystkich podstron, co ma decydujące znaczenie przy budowaniu widoczności w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja serwisu najczęściej odbywa się na podstawie wytycznych zawartych we wcześniej wykonanym audycie SEO.

Optymalizacja stron www - Optymalizacja serwisów pod wyszukiwarki internetowe

Etapy optymalizacji stron

Przed rozpoczęciem optymalizacji serwisu niezbędne jest przygotowanie profesjonalnego audytu SEO, który wskaże odpowiednie elementy serwisu do poprawy. Właśnie dopiero na podstawie wcześniej wykonanego audytu możemy przystąpić do właściwej optymalizacji strony. Te dwa procesy są nieodłącznymi etapami do odpowiedniej optymalizacji każdego serwisu internetowego.

 • Analiza budowy strony
  Analiza budowy całego serwisu pod kątem kodu oraz treści wraz z wytycznymi optymalizacyjnymi (audyt SEO).
 • Optymalizacja serwisu
  Wykonanie poprawek optymalizacyjnych w całym serwisie według wytycznych zawartych w audycie SEO.

Korzyści z optymalizacji serwisu

Odpowiednia wykonana optymalizacja sprawia, że serwis jest przystosowany pod wytyczne dla algorytmów wyszukiwarek, a co za tym idzie, jego promocja jest skuteczniejsza i przynosi realne zyski. Dobrze zoptymalizowany serwis, czy to mała wizytówka firmowa, czy duży i prężnie działający sklep internetowy, od samego początku zyskuję na widoczności w wynikach wyszukiwania.

 • Brak błędów
  Serwis nie posiada błędów w swojej strukturze kodu co jest bardzo ważne w funkcjonowaniu całego serwisu.
 • Szybsza indeksacja
  Serwis jest szybciej indeksowany przez roboty wyszukiwarek, co ma kluczowe znaczenie przy dużych serwisach.
 • Zwiększona widoczność
  Optymalizacja serwisu zwiększa jego widoczność w wynikach wyszukiwania na konkretne słowa kluczowe.
 • Zgodność z wytycznymi
  Optymalizacja strony zgodna z wytycznymi wyszukiwarek zapewnia stabilność pozycji w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja strony to podstawa!

Niestety jeszcze dużo firm zapomina o odpowiedniej optymalizacji swoich serwisów. Serwis, który nie miał wcześniej wykonanego audytu SEO oraz wdrożonych na jego podstawie poprawek, nie ma tak naprawdę realnych szans na zaistnieje w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj o tym i zleć optymalizację swojego serwisu profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem!

Skontaktuj się z nami