Narzędzia AI marketera – 6 propozycji wartych przetestowania

AI to dziś must have i warto nadrobić zaległości w tym temacie. Zerknij na artykuł Pawła i poznaj jego top narzędzia, które warto przetestować w codziennej pracy!

W wielu organizacjach narzędzia AI stały się już niezastąpionym elementem wspomagającym jakość jak i szybkość pracy. Niestety wciąż bez problemu można znaleźć firmy, które w żaden sposób nie korzystają z nowych technologii.

Dlaczego? Powodów jest zapewne wiele – ale jeśli zależy Ci, aby w Twoim miejscu pracy wdrożono sztuczną inteligencję zapoznaj się z tym artykułem i pokaż go swojemu przełożonemu. Gwarantuję, że szanse na to, że coś zmieni się na plus w tym kierunku poszybują naprawdę wysoko.

A czego się dowiesz? Choćby tego:

 • dlaczego warto wykorzystywać AI w codziennej pracy,
 • jakie procesy AI może usprawnić lub zoptymalizować,
 • z jakich narzędzi warto korzystać jako marketer.

W tym artykule znajdziesz opis fnkcjonalności takich narzędzi jak: Chat GPT, Jasper.ai, Canva, Flick, Zapier, Hootsuite.

Dlaczego warto korzystać z narzędzi AI?

Powodów dla których warto uczyć się i wykorzystywać AI w codziennej pracy można wymienić naprawdę wiele. Dla mnie najważniejszym argumentem jest jednak to, że obecnie AI rozwija się szybciej niż kiedykolwiek i jeśli nawet na chwilę się zatrzymamy, konkurencja która jest na bieżąco z technologią, bardzo szybko nas wyprzedzi.

Inne powody to chociażby:

 • wzrost kreatywności i inspiracji w pracy,
 • zwiększenie efektywności wykonywanej pracy,
 • lepsze poczucie kontroli nad kampaniami i procesami.

Więc jeśli jeszcze nie pracowałeś z AI, po tym artykule na pewno nabierzesz chęci do zbadania tego obszaru 🙂

Jakie obszary w pracy marketera może usprawnić AI?

Wiesz już, czemu warto wykorzystywać AI w codziennej pracy marketera. Ale jakie procesy i obszary mogą nam usprawnić nowoczesne narzędzia AI? Odpowiedź jest prosta – praktycznie wszystkie. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że sztuczna inteligencja stale się rozwija i nawet jeśli dziś nie istnieje narzędzie, które przyspieszy dany proces, może okazać się że za 3 dni pojawi się apka idealnie pasująca do naszych potrzeb.

w czym pomaga AI

Jeżeli chodzi o praktyczne zadania, to na ten moment, bez problemu znajdziemy narzędzia pomagające w:

1. Analizie danych i raportowaniu

AI potrafi przetwarzać ogromne ilości danych w krótkim czasie, co jest niezwykle pomocne w analizie wyników kampanii marketingowych. Dzięki narzędziom opartym na sztucznej inteligencji, marketerzy mogą generować szczegółowe raporty, identyfikować kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) oraz śledzić trendy i wzorce w zachowaniach konsumentów. Automatyzacja analiz pozwala na szybsze podejmowanie decyzji oraz lepsze dostosowanie strategii marketingowych do aktualnych warunków rynkowych.

2. Tworzeniu i personalizacji treści

AI może wspierać tworzenie różnorodnych treści, takich jak artykuły, posty na bloga, opisy produktów czy reklamy. Dodatkowo narzędzia oparte o sztuczną inteligencję umożliwiają tworzenie bardziej spersonalizowanych komunikatów marketingowych poprzez analizę preferencji i zachowań klientów. Personalizacja pozwala na lepsze trafienie w potrzeby i oczekiwania odbiorców, co przekłada się na wyższe wskaźniki konwersji.

3. Automatyzacji i optymalizacji kampanii marketingowych

Narzędzia do automatyzacji marketingu mogą samodzielnie planować, uruchamiać i optymalizować kampanie na podstawie zgromadzonych danych. Dzięki temu marketerzy mogą skupić się na bardziej strategicznych zadaniach, podczas gdy AI zarządza bieżącymi kampaniami, dostosowując je w czasie rzeczywistym do wyników i zmieniających się warunków rynkowych. Dodatkowo aplikacje AI mogą optymalizować kampanie reklamowe w czasie rzeczywistym, dostosowując budżety, targetowanie i kreacje reklamowe na podstawie danych z kampanii

4. Obsłudze klienta

Chatboty i wirtualni asystenci potrafią odpowiadać na pytania klientów w czasie rzeczywistym, rozwiązywać problemy oraz udzielać informacji o produktach i usługach. Dzięki temu firmy mogą zapewnić szybszą i bardziej efektywną obsługę, poprawiając zadowolenie klientów i odciążając zespół obsługi klienta od powtarzalnych zadań.

5. Monitorowaniu mediów społecznościowych

Narzędzia do analizy mediów społecznościowych mogą identyfikować kluczowe dyskusje, oceniać nastroje konsumentów oraz śledzić efektywność kampanii w social media. Dzięki temu marketerzy mogą szybciej reagować na opinie klientów, angażować się w istotne rozmowy i lepiej zarządzać wizerunkiem marki online.

Ponad 600 tys. zł przychodu z kampanii Google Ads
w 7 miesięcy

Z jakich narzędzi AI warto korzystać jako marketer?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ mimo tego samego zawodu marketerzy mogą pracować nad nieco innymi zagadnieniami, a do tego w często zupełnie inny sposób.

Można jednak wyróżnić narzędzia, które niezależnie od metod uzyskania efektu końcowego przydadzą się na drodze do realizacji celu.

ChatGPT

Widok panelu Chat’a GPT

ChatGPT, opracowany przez OpenAI, to zaawansowany model językowy, który może być wykorzystywany do szerokiego zakresu zadań w marketingu. Od tworzenia treści, strategii e-commerce, przez obsługę klienta, aż po analizę i optymalizację kampanii PPC – możliwości ChatGPT są niezwykle wszechstronne.

Jeśli czytasz ten artykuł i nie wiesz czym jest Chat GPT, polecam właśnie od niego rozpocząć swoją przygodę z AI 🙂

Aplikacja jest w pełni darmowa i świetnie pokazuje na co obecnie stać sztuczną inteligencję.

Kluczowe funkcje Chata GPT
 • Generowanie treści. ChatGPT może tworzyć artykuły, posty na blogi, opisy produktów, a nawet skrypty do wideo i podcastów, oszczędzając marketerom czas i wysiłek.
 • Obsługa klienta. Dzięki funkcjom chatbotów, odpowiednio zaimplementowany ChatGPT (a dokładniej API Open AI) może automatycznie odpowiadać na pytania klientów, wspomagać w procesie zakupowym i rozwiązywać problemy.
 • Analiza danych. Narzędzie może analizować duże ilości danych tekstowych, wyciągać wnioski i sugerować optymalizacje dla kampanii marketingowych.
Korzyści
 • Wszechstronność. ChatGPT można zastosować w wielu aspektach marketingu, od tworzenia treści po analizę i obsługę klienta.
 • Automatyzacja. Redukuje czas poświęcany na rutynowe zadania, pozwalając marketerom skupić się na bardziej strategicznych działaniach.
 • Personalizacja. Możliwość dostosowania odpowiedzi i treści do specyficznych potrzeb i oczekiwań klientów, co zwiększa zaangażowanie i satysfakcję.

Sprawdź narzędzie tutaj: Chat GPT

Jasper.ai

Jasper - narzędzie do tworzenia treści

Jasper.ai to zaawansowane narzędzie do tworzenia treści, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wspierać marketerów w generowaniu różnorodnych tekstów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz artykułu na bloga, postu na social media, czy opisu produktu, Jasper.ai może być niezwykle pomocny.

Kluczowe funkcje Jasper’a:
 • Generowanie treści. Jasper.ai potrafi tworzyć wysokiej jakości teksty na podstawie krótkich poleceń. Dzięki temu można szybko i łatwo wygenerować wartościowe treści, które angażują odbiorców.
 • Szablony. Narzędzie oferuje różnorodne szablony, które ułatwiają tworzenie treści marketingowych, od postów na bloga po e-maile sprzedażowe.
 • Remiksowanie treści. Jasper.ai umożliwia przekształcanie istniejących treści w nowe formaty, co pozwala na efektywne wykorzystywanie materiałów marketingowych w różnych kanałach.
Co daje praca z Jasper’em?
 • Oszczędność czasu. Automatyzacja procesu tworzenia treści pozwala zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na inne ważne zadania.
 • Spójność głosu marki. Jasper.ai pomaga utrzymać spójny styl i ton komunikacji, co jest kluczowe dla budowania rozpoznawalności marki.
 • Optymalizacja współpracy. Narzędzie wspiera pracę zespołową, umożliwiając wielu osobom jednoczesne korzystanie z platformy i wspólne tworzenie treści.

Sprawdź narzędzie tutaj: Jasper.ai

Canva

narzędzie graficzne CANVA

Canva to wszechstronne narzędzie do projektowania graficznego, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby uprościć proces tworzenia profesjonalnych grafik. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i potężnym funkcjom, Canva jest idealnym rozwiązaniem dla marketerów, którzy potrzebują atrakcyjnych wizualizacji bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności graficznych.

Sprawdź narzędzie tutaj: Canva.com

Kluczowe funkcje Canvy
 • Magic Design. Canva oferuje funkcję Magic Design, która automatycznie sugeruje układy graficzne na podstawie wprowadzonych elementów. To pozwala na szybkie tworzenie estetycznych projektów.
 • Szablony. Setki gotowych szablonów dla różnorodnych zastosowań, takich jak posty na social media, prezentacje, infografiki czy materiały reklamowe.
 • Biblioteka zasobów. Dostęp do ogromnej biblioteki zdjęć, ikon, czcionek i innych elementów graficznych, które można łatwo przeciągać i upuszczać do swoich projektów.
 • AI-driven Suggestions. Canva wykorzystuje AI do proponowania najlepszych praktyk i optymalizacji projektów, co pomaga tworzyć profesjonalne wizualizacje w kilka minut.
Przykłady zastosowania Canvy w praktyce
 • Grafiki na social media. Tworzenie atrakcyjnych postów i banerów do publikacji na różnych platformach społecznościowych.
 • Prezentacje. Przygotowywanie profesjonalnych prezentacji na spotkania biznesowe, konferencje i webinary.
 • Infografiki. Wizualizacja danych i informacji w atrakcyjny i przystępny sposób, idealne do udostępniania w mediach społecznościowych i na blogach.

Flick

możliwości narzędzia Flick

Flick to narzędzie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do wspomagania marketingu w mediach społecznościowych. Jest zaprojektowane, aby pomagać w tworzeniu angażujących treści, zarządzaniu hasztagami oraz analizie wydajności postów.

Najważniejsze funkcje Flick’a
 • Generowanie pomysłów na treści. Flick używa AI do analizy aktualnych trendów i generowania sugestii dotyczących treści, które mogą zainteresować Twoją publiczność.
 • Optymalizacja hasztagów. Narzędzie sugeruje najlepsze hasztagi do użycia, aby maksymalizować zasięg i zaangażowanie.
 • Analiza wydajności. Flick oferuje zaawansowane analizy, które pomagają zrozumieć, jakie treści działają najlepiej, a które wymagają poprawy.
Czemu warto korzystać z Flick’a?
 • Zwiększone zaangażowanie.Dzięki optymalnym hasztagom i dobrze dobranym treściom, posty mogą osiągać większy zasięg i angażować więcej użytkowników.
 • Oszczędność czasu. Automatyzacja procesu tworzenia i optymalizacji treści pozwala marketerom skupić się na innych ważnych zadaniach.
 • Lepsze zrozumienie grup docelowych. Zaawansowane analizy pozwalają na lepsze zrozumienie, co działa na Twoją publiczność, co z kolei prowadzi do lepiej dostosowanych strategii.

Sprawdź narzędzie tutaj: Flick.social

Zapier

Źródło: Zapier.com

Zapier to potężne narzędzie do automatyzacji zadań, które łączy różne aplikacje i usługi. Obecnie dzięki wykorzystaniu AI, Zapier pozwala marketerom na łączenie różnych narzędzi bez potrzeby pisania kodu, co znacząco zwiększa efektywność i oszczędza czas.

Kluczowe funkcje Zapier’a
 • Integracja aplikacji. Zapier łączy ponad 3000 aplikacji, co umożliwia automatyzację zadań między nimi.
 • Tworzenie autymatyzacji Zaps. Zaps to automatyczne przepływy pracy, które uruchamiają określone akcje w odpowiedzi na wybrane zdarzenia. Na przykład, nowy wpis na blogu może automatycznie publikować post na Facebooku i Twitterze.
 • Wielostopniowe przepływy pracy. Możliwość tworzenia skomplikowanych przepływów pracy z wieloma krokami i warunkami, pozwala na precyzyjne dostosowanie automatyzacji.
Czemu warto korzystać z Zapier’a?
 • Oszczędność czasu. Zapier, to przede wszystkim automatyzacja. A jak wiadomo automatyzacja powtarzalnych zadań pozwala marketerom skupić się na bardziej strategicznych działaniach, co całościowo może przełożyć się na zdecydowanie lepsze wyniki całej firmy.
 • Zwiększona produktywność. Szybkie i łatwe łączenie różnych aplikacji eliminuje konieczność ręcznego wykonywania wielu zadań.
 • Bezproblemowa integracja. Brak potrzeby pisania kodu sprawia, że nawet osoby bez umiejętności programistycznych mogą tworzyć zaawansowane automatyzacje.
Przykłady zastosowania Zapiera w praktyce
 • Automatyzacja publikacji w mediach społecznościowych. Publikowanie postów w różnych mediach społecznościowych jednocześnie po dodaniu nowego wpisu na blogu.
 • Zarządzanie leadami. Automatyczne dodawanie nowych kontaktów z formularzy na stronie do CRM oraz wysyłanie powitalnych e-maili.
 • Śledzenie kampanii. Automatyczne zbieranie danych z różnych źródeł i umieszczanie ich w arkuszach kalkulacyjnych do dalszej analizy.

Sprawdź narzędzie tutaj: Zapier.com

Hootsuite

Hootsuite to wszechstronne narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które umożliwia planowanie, monitorowanie i analizowanie działań w różnych kanałach społecznościowych. Dzięki integracji z wieloma platformami, Hootsuite pozwala na skuteczne zarządzanie kampaniami marketingowymi w jednym miejscu.

Najważniejsze funkcje Hootsuite
 • Planowanie postów. Umożliwia harmonogramowanie postów na różnych platformach społecznościowych, co pozwala na utrzymanie regularności publikacji.
 • Monitoring mediów społecznościowych. Hootsuite monitoruje wzmianki, komentarze i wiadomości, co pomaga marketerom w zarządzaniu interakcjami z użytkownikami.
Czemu warto korzystać z Hootsuite?
 • Oszczędność czasu. Automatyzacja publikacji i centralizacja zarządzania pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie czasu.
 • Skuteczniejsze kampanie. Dzięki analizie i raportowaniu, marketerzy mogą lepiej zrozumieć, które strategie działają najlepiej, i dostosowywać swoje działania.
 • Lepsza interakcja z użytkownikami. Monitoring mediów społecznościowych umożliwia szybkie reagowanie na wzmianki i komentarze, co poprawia zaangażowanie i satysfakcję klientów.

Sprawdź narzędzie tutaj: Hootsuite.com

Inne przydatne aplikacje

Jeżeli uważasz, że wymienione wyżej aplikacje nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz sprawdzić listę dostępną TUTAJ. Na wskazanej stronie znajdziesz nowoczesne aplikacje i narzędzia AI podzielone na różne kategorie, które ułatwiają znalezienie tego, czego szukasz.

Podsumowanie

Narzędzia AI przedstawione w artykule, takie jak Jasper.ai, Canva, Flick, ChatGPT, Zapier czy Hootsuite, pokazują, jak różnorodne i wszechstronne mogą być zastosowania sztucznej inteligencji w marketingu. Wykorzystanie tych technologii może nie tylko zautomatyzować powtarzalne zadania, ale również wspierać kreatywność i efektywność pracy marketerów.

Zachęcam do bieżącego monitorowania rozwoju AI oraz nauki popularnych narzędzi, bo nie tylko usprawni to Twoje działania marketingowe, ale również otworzy nowe możliwości i podniesie Twoją wartość na rynku pracy.

Jak oceniasz naszą treść?

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 70

Śledź nas w mediach społecznościowych!

Czytaj więcej
pawel_wiszniewski
Popularne wpisy
kontakt z agencją seo
Co warto przemyśleć przed kontaktem z agencją SEO?

W artykule przybliżamy to, co warto wziąć pod uwagę przed pierwszym kontaktem z agencją SEO. Poznaj zestaw pytań, które warto sobie zadać przed startem współpracy.

Czytaj więcej
analiza SEO konkurencji poradnik
Jak przeprowadzić analizę SEO konkurencji w e-commerce

W tym artykule poznasz najważniejsze elementy analizy SEO konkurencji oraz narzędzia, z których warto skorzystać.

Czytaj więcej
audyt seo co to
Audyt SEO – czym właściwie jest i jak wygląda?

Przybliżamy czytelnikom, jak może wyglądać audyt SEO – czym jest, co zawiera oraz jak go interpretować.

Czytaj więcej